Cristiano Ronaldo'ya açılan 'tecavüz' davasında yeni gelişme

Cristiano Ronaldo'nun Kathryn Mayorga'ya tecavüzle suçlandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. 2009’da açılan davayla ilgilenen sulh yargıcı, davanın düşürülmesi gerektiğini söyledi.

Cristiano Ronaldo'ya açılan 'tecavüz' davasında yeni gelişme
08 Ekim 2021 - 13:12


Dünyanın en iyi oyuncularından birisi olan Cristiano Ronaldo'nun tecavüz davasında 12 sene sonra yeni bir gelişme yaşandı. Davayla ilgilenen sulh yargıcı Daniel Albregts, davanın düşürülmesi gerektiğini söyledi. 

Ronaldo'nun kendisine tecavüz ettiğini ileri süren Kathryn Mayorga'nın bu iddiası Portekizli futbolcu ve avukatları tarafından reddedilmişti.  Mayorga, o dönem Ronaldo'nun 25 yaşında olduğunu ve gece kulübünde tanıştıklarını daha sonra otel odasında Ronaldo'nun kendisine tecavüz ettiğini belirtmişti. Ronaldo da cinsel birlikteliğin karşılıklı rızaya dayanarak olduğunu belirtip tecavüz iddiasını kesin bir dille reddetmişti.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, 2009'daki saldırı iddiasından sonra Las Vegas yargıcı, hukuk ekibinin çalıntı belgeler kullandığını söyledi. Nevada'daki sulh hakimi, Kathryn Mayorga'nın iddialarına karşı Ronaldo ve avukatlarının yanında yer aldı.

Sulh yargıcı Daniel Albregts, Kathryn Mayorga'nın avukatı Leslie Mark Stovall'ı, davayı Albregts'in çalıntı belgelere dayandırmakla suçladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum