Coşkun Sabah: Cumhurbaşkanımıza minnettarım

İktidara yakın Sabah gazetesine konuşan şarkıcı Coşkun Sabah, İstanbul’da bir Süryani kilisesi inşa edilmesinden dolayı "Çok duygulandım. Cumhurbaşkanımıza minnettarım" dedi.

Coşkun Sabah: Cumhurbaşkanımıza minnettarım
01 Kasım 2021 - 09:41

Şarkıcı Coşkun Sabah, İstanbul’da bir Süryani kilisesi inşa edilmesi dolayısıyla AKP Genelk Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “minnettar olduğunu” söyledi.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’ın sorularını yanıtladı. Sabah, “Yeşilköy’de Süryani Kilisesi inşa ediliyor. Bir Süryani olarak neler söylemek istersiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Çok mutluyum. Cumhuriyet tarihinde bir ilk. Çok duygulandım. Cumhurbaşkanımıza minnettarım. Sıfırdan bir kilise hiç yapılmamıştı. Var olanlar restore edilmişti. Sıfırdan yapılması çok önemli ve anlamlı. Yıllardır hiçbir hükümet yapmamıştı, bunu Cumhurbaşkanımız yaptı. Erdoğan'ın azınlıklara ne kadar kıymet verdiğinin de göstergesidir bu!

"TÜM DÜNYAYA DUYURULMALI"
Kilisenin açılışı tüm dünyaya duyurulmalı. Böylece ülkemize yönelik olumsuz propaganda yapanlara cevap da vermiş oluruz. Ben yurt dışına ne zaman gitsem, soruyorlar "Süryani olarak Türkiye'de zorluk gördün mü? Seni engellediler mi?" diye. Cevap çok kısa oluyor: "Ben bu kimliğimle yıllardır müzik yapıyorum, albümlerim milyonlar sattı." Yani Süryani kimliğimden dolayı hiçbir zaman kimse beni dışlamadı.

Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını özümsemiş bir Süryani'yim ve vatanımı çok seviyorum. İyi ki bu topraklarda doğdum. Diyarbakır'da çok güzel yıllarım geçti. Komşularımız bizi hiç dışlamadı, hep el üstünde tuttular. Rahmetli Kadir Topbaş bana "Sizler Türkiye'nin değerisiniz" derdi. Bizlerin bu topraklarda değer olarak görülmesi gurur verici."


YORUMLAR

  • 0 Yorum