Clubhouse kullanıcısı 1.3 milyon kişinin kişisel verileri yayınlandı!

Son dönemdeki sosyal platformlarının güvenlik sorunu Clubhouse'da etkiledi. Facebook ve LinkedIn'in ardından 1,3 milyon Clubhouse kullanıcısının kişisel verileri popüler bir hacker forumunda yayınlandı.

Clubhouse kullanıcısı 1.3 milyon kişinin kişisel verileri yayınlandı!
11 Nisan 2021 - 09:47 - Güncelleme: 11 Nisan 2021 - 09:53

Facebook ve LinkedIn'in ardından bir güvenlik sorunu ile başı dertte olan platform Clubhouse oldu. Sesli sohbet uygulaması Clubhouse'tan 1.3 milyon kullanıcının kişisel verilerinin sızdırıldığı belirtildi. Sızan verilerin kimlik hırsızlığı ve dolandırıcılık gibi yollarla kullanılabileceği belirtildi. 

Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya devlerine adeta meydan okuyan Clubhouse, kısa sürede fazlasıyla rakip de kazandı. Son olarak Twitter'ın satın alma çabaları ve Facebook'un rakip bir platform yaratması ile gündeme sık sık gelen platform, bu defa kötü bir haberle karşımıza çıkıyor.

Cyber News’in haberine göre, 1,3 milyon Clubhouse kullanıcısının kişisel verileri popüler bir hacker forumunda yayınlandı. Clubhouse kullanıcılarının sızdırılan verileri arasında isimleri, sosyal medya profilleri ve diğer detaylar yer alıyor.

IntSights’ta analist olarak çalışan Paul Prudhomme'un Insider'a verdiği görüşte ifşa edilen verilerin önemli olduğunu, çünkü kötü niyetli insanların bu bilgileri şirketlere saldırmak için kullanabileceğini söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum