Cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri için istenen ceza belli oldu!

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde müridinin çocuğunu istismar eden Uşşaki Tarikatı Şeyhi Eyyüp Fatih Şağban için istenen ceza belli oldu.

Cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri için istenen ceza belli oldu!
23 Haziran 2021 - 13:55
Uşşaki Şeyhi Fatih Şağban, 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı. Olayın ardından mağdur çocuğun babası F.A. ile şeyh arasındaki konuşmalar sosyal medyada orta çıkmış ve baba F.A.’ya tarikat üyeleri tarafından saldırı düzenlemişti.

Kız çocuğuna istismar gerekçesiyle 22,5 yıla, hürriyetinden yoksun kılma suçundan 26 yıl 3 aya kadar hapis cezası istenen ve tutuklu yargılanan Uşşaki tarikatı lideri Eyyüp Fatih Şağban, ‘cinsel istismardan’ suçundan 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ŞEYHİN AVUKATI SKANDAL AÇIKLAMA YAPMIŞTI
İstismarı reddederek bunun bir kumpas olduğunu iddia eden Şağban’ın avukatı ise “Çocuğun savcılık ve mahkemedeki ifadeleri tutarsız” demişti. Sanık avukatı, “Ben 12 – 13 yaşında bir çocuk olsam ve tacize uğrasam allak bullak olurum. Çocuk 2 sene önce de tacize uğradığını tacize uğradığını söylüyor. O zaman niye tekrar dergaha gelmiş, demek ki akıllanmamış” ifadelerini kullanmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum