Çin'de koronavirüs patlak verdi: 30 milyon kişi karantinaya alındı!

Çin'de koronavirüs salgını yeniden patlak verdi. Koronavirüsün ilk görüldüğü ülke olan Çin'de artan vakalar nedeniyle kentler kapandı. "Sıfır vaka" politikası yürüten Çin'de 30 milyon kişi karantinaya alındı.

Çin'de koronavirüs patlak verdi: 30 milyon kişi karantinaya alındı!
15 Mart 2022 - 14:49


Çin'in Wuhan kentinde 2019 Aralık'ta ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın dört bir yanına yayılan koronavirüsün hayatımızdan çıkacağı gün içine geri sayım sürerken Çin'den kötü bir haber geldi.

Ülkede vakalar geçtiğimiz hafta iki yıl aradan sonra yeniden bini aşarak en yüksek sayıya ulaşmıştı. Çin, Salı günü 5 bin 280 yeni Covid-19 vakası bildirdi. Bir önceki güne kıyasla vaka sayıları yaklaşık iki kat artarken Pekin yönetimi çareyi kentleri kilit altına almakta buldu.

Söz konusu karar kapsamında 30 milyona yakın kişi bir kez daha karantinaya girdi. Ez naz 13 kent karantinaya girdi. 17 milyon nüfuslu Shenzhen şehrinde de kapanma tedbirleri yeniden devreye girdi.

Dokuz milyon kişiye ev sahipliği yapan eyalet başkenti Changchun da dahil olmak üzere birçok şehrin sakinlerine 'evde kalın' talimatı verildi. Koruyucu kıyafetler giyen sağlık ekipleri ise ülkenin dört bir yanında toplu testler yapmaya devam ediyor. Çin uzun süredir 'sıfır Kovid' politikasını izliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum