CHP'nin ikinci mitinginin tarihi ve yeri belli oldu

CHP'nin ilkini Mersin'de gerçekleştirdiği "Milletin Sesi" mitinginin ikincisinin nerede ve ne zaman yapılacağı belli oldu.

CHP'nin ikinci mitinginin tarihi ve yeri belli oldu
21 Nisan 2022 - 12:04


CHP'nin iktidarı erken seçime zorlamak için yapmaya başladığı mitingler Ramazan ayından sonra yeniden başlayacak. İlki Mersin'de yapılan mitingin ikincisinin adresi belli oldu.

Habertürk'ten Mahir Kılıç'ın haberine göre, CHP genel merkezi yaklaşık 10 gün önce Bursa il başkanlığını arayarak miting bilgisini paylaştı. Bunun üzerin il başkanlığı kentin milletvekilleri il başkanı, ilçe başkanları toplantı yaptı. Ve 21 Mayıs Cumartesi günü saat 17:00 tarihi kararlaştırıldı.

Mitingde olası erken seçim ve güncel siyasi başlıklara ilişkin Kılıçdaroğlu'ndan önemli mesajlar bekleniyor. Mitingde vatandaşların sorunları için ayrı bir parantez açılacak. Mitingi için Merinos veya Gökdere kent meydanı düşünülüyor.

Yerel seçimlerde az bir farkla kaybedilen Bursa'ya hem hem parti örgütü hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu özel önem gösteriyor. İkinci miting olarak Bursa'nın seçilmesinin en önemli nedenlerinden birisi de bu.

Milletin sesi mitinglerinin her ay bir şehirde yapılması planlanıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum