CHP'nin eski milletvekili Canan Arıtman hayatını kaybetti

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla eski CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın 72 yaşında hayatını kaybettiğini duyurdu.

CHP'nin eski milletvekili Canan Arıtman hayatını kaybetti
07 Mayıs 2022 - 11:56


Eski CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman 72 yaşında yaşamını yitirdi. Haberi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel sosyal medya hesabından duyurdu.

Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntü ile öğrendiğimiz 22. ve 23. Dönem İzmir Milletvekilimiz Canan Arıtman'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

Arıtman’ın cenazesinin 8 Mayıs Pazar günü Bostanlı Beşikçioğlu Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

CANAN ARITMAN KİMDİR?
22 ve 23. Dönem CHP'den İzmir milletvekili olan Canan Arıtman 1950'de Ankara'da doğdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitiren Arıtman, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda görev yaptı.

İzmir Karşıyaka Belediye Meclis Üyeliği, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği ile Sağlık Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunan Arıtman, Ege Kadın Dayanışma Vakfı ve KADER Kurucu Üyesi oldu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum