CHP'li Yavuzyılmaz, Cumhurbaşkanlığı'ndaki 4.6 milyon liralık makam aracının faturasını paylaştı!

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Twitter hesabından Cumhurbaşkanlığı makam araçlarının fiyatlarını paylaştı. Yavuzyılmaz, "Cumhurbaşkanlığında bu makam araçlarından acaba kaç tane var?" diye sordu.

CHP'li Yavuzyılmaz, Cumhurbaşkanlığı'ndaki 4.6 milyon liralık makam aracının faturasını paylaştı!
09 Nisan 2021 - 10:33


CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell ve TürkTelekom Yönetim Kurulu'nda görev yapan AK Partili isimlerin aldıkları maaşı ve ardından Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı ve Yönetim Kurulu'nun ne kadar maaş aldıklarını ortaya çıkarmıştı. Yavuzyılmaz, son olarak Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı'nın 3 ayrı kurumdan aldığı aylık maaşın net 84 bin 702 lira olduğunu duyurmuştu.


Yavuzyılmaz bu kez Cumhurbaşkanlığı'na ait makam aracının fiyatını açıkladı. Yavuzyılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne faturası kesilen Mercedes Benz S600 Guard marka aracın fiyatının 474 bin 950 Euro olduğunu söyledi. Makam aracının değeri güncel kura göre 4.6 milyon TL'ye denk geliyor.

Yavuzyılmaz paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
"Cumhurbaşkanlığında bu makam araçlarından acaba kaç tane var? Marka: Mercedes Benz S600 Guard Fiyatı: 474.950,00 Avro Fatura adresi: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Belgesi: Fatura, İrsaliye"
 YORUMLAR

  • 0 Yorum