CHP'li vekilden Sinop'taki sel hakkında şoke eden iddia: "Cumhurbaşkanı geldiği için gizli tutuyorlar!"

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Batı Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketinde, can kayıplarının  çok daha fazla olduğunu söyleyerek “Bunlardan bahsedilmiyor. Bugün Cumhurbaşkanı geldiği için bu konuları sessiz tutuyorlar" dedi.

CHP'li vekilden Sinop'taki sel hakkında şoke eden iddia: "Cumhurbaşkanı geldiği için gizli tutuyorlar!"
13 Ağustos 2021 - 12:26


AFAD, Batı Karadeniz’de kuvvetli yağış sonrası yaşanan sel felaketi sonucu Kastamonu’da 25, Sinop’ta 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Ancak CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, şoke eden bir iddia ortaya attı.

"CUMHURBAŞKANI GELDİĞİ İÇİN BU KONULARI SESSİZ TUTUYORLAR "
Karadeniz, ulaşılamayan insanlar nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe duyduklarını dile getirdi. 

Karadeniz, konu ile ilgili Reuters'a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
"Sel felaketi görülenin çok çok üzerinde. Acilen afet bölgesi ilan edilmesi lazım. Şu an hemen ilan edilmesi lazım. Babaçay köyümüzün %80'i kayboldu. Sanayi sitesi kalmadı Ayancık'ta, pazar yeri kalmadı.

Önemli olan hasar değil ama can kaybı şu an iki kişi açıklandı. Ancak şu an yanımdaki aileden dört kişi kayıp. İsim isim 17 kişi kayıp. Bunlardan bahsedilmiyor. Bugün Cumhurbaşkanı geldiği için bu konuları sessiz tutuyorlar... İnşallah bu kayıplar can kaybına dönüşmez, belki vatandaş yüksek bölgelere kaçmıştır ancak üçüncü güne giriyoruz. Bulunma ihtimalleri çok zayıf. İki oğlu, kızı ve eşini kaybeden aile diyor ki yanımızdaki ev çöktü 14 kişi vardı evde. Ölü sayısının artmasından ciddi endişe ediyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum