CHP'li vekil partisinin cumhurbaşkanı adayını ilan etti, "Bu ülkeyi biz yöneteceğiz" dedi

Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin CHP'den çarpıcı bir çıkış geldi. Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "Kemal Kılıçdaroğlu'nu bu ülkenin cumhurbaşkanı yapacağız. Bu ülkeyi yöneteceğiz" dedi.

CHP'li vekil partisinin cumhurbaşkanı adayını ilan etti, "Bu ülkeyi biz yöneteceğiz" dedi
21 Mayıs 2022 - 21:18 - Güncelleme: 21 Mayıs 2022 - 21:49


Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte adaylık tartışmaları hız kazandı. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merak konusu olurken CHP'den çarpıcı bir çıkış geldi.

CHP Elâzığ İl Başkanlığı'nın dün bir otelde düzenlediği Elazığ Buluşması'nda konuşan CHP milletvekili Gürsel Erol, partisinin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını ifade etti.

Erol, "Partimizin Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu bu ülkenin cumhurbaşkanı yapacağız. Millet İttifakı olarak bu ülkenin yönetimine talip olacağız ve bu ülkeyi yöneteceğiz" dedi.

Gürsel Erol, şu ifadeleri kullandı:
"Partimizin Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu bu ülkenin Cumhurbaşkanı yapacağız. Millet İttifakı olarak bu ülkenin yönetimine talip olacağız ve bu ülkeyi yöneteceğiz, devlet liyakat ile yöneteceğiz. Nasıl yöneteceğiz, hukukun üstünlüğü ile yöneteceğiz. Nasıl yöneteceğiz? 84 milyon yurttaşımızın eşit yurttaşlık hakkına saygı duyarak ve Anayasal güvence altına alarak yöneteceğiz"
 
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum