CHP'li Tuncay Özkan, Necmettin Erbakan ile anısını anlatırken ağladı

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Necmettin Erbakan'la ilgili bir anısını anlatırken ağladı. Özkan, Ergenekon kumpası sırasında cezaevine girdiği dönemde kendisine ilk avukatı Erbakan'ın gönderdiğini söyledi.

CHP'li Tuncay Özkan, Necmettin Erbakan ile anısını anlatırken ağladı
09 Nisan 2022 - 10:31 - Güncelleme: 09 Nisan 2022 - 10:38


CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Ankara Masası isimli YouTube kanalına konuk oldu. Özkan, Necmettin Erbakan ile ilgili bir anısını anlatırken ağladı.

"TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR"
Özkan, Necmettin Erbakan'ın Ergenekon kumpasları döneminde cezaevine girdiğinde kendisine avukat gönderen ilk kişi olduğunu söyledi. Özkan konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Cezaevine girdiğimde bana avukatını gönderen ilk kişi Erbakan Hoca'dır. Dört kez avukatını gönderdi, bir şeye ihtiyacım olup olmadığını sordu. Anlatırken tüylerim diken diken oluyor. Kara gün dostu olmak böyle bir şey. O kadar duygulandım ki anlatamam size. Herkesin size terörist muamelesi yaptığı o karanlık dönemde bir dost eli size ulaşıyor ve diyor ki; 'Bir şeye ihtiyacın var mı kardeşim.' Hiç unutamadığım zamanlar. Erbakan Hoca'mın bana uzattığı o ilk eli unutamıyorum. O büyük bir vefa. Allah gani gani rahmet eylesin.

Unutamıyorum. Erbakan Hocamın o ilk elini insan unutamıyor. O büyük bir vefa. Düşünsene; farelerle birlikte yemek yiyorsun, kanalizasyon boşa akıyor ve sen onu temizliyorsun falan. Seni birisi bir vefayla hatırlıyor ve sana bir el uzatıyor; bir şeye ihtiyacın var mı diye soruyor. Herkesin senden uzak durduğu bir yerde. Unutulur mu. Allah rahmet eylesin. Gani gani rahmet eylesin. Hocamızı anmış olalım."


YORUMLAR

  • 0 Yorum