CHP'li Özgür Özel: "Kılıçdaroğlu 'Kürt sorununa çözümü yok' diyenlere en güzel cevabı verdi"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyareti hakkında konuştu. Özel, "Genel başkanımız 'Kürt sorununa çözümü yok' diyenlere en güzel cevabı verdi" ifadelerini kullandı.

CHP'li Özgür Özel: "Kılıçdaroğlu 'Kürt sorununa çözümü yok' diyenlere en güzel cevabı verdi"
12 Mart 2022 - 21:53 - Güncelleme: 12 Mart 2022 - 22:03


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'a ziyaret gerçekleştirmişti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun ziyareti hakkında konuştu.

Özel, "Genel başkanımız 'Kürt sorununa çözümü yok' diyenlere en güzel cevabı verdi" ifadelerini kullandı. Özel, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir süredir planladığı birkaç kez de ertelenmek zorunda olan ve çok istediği, çok özlediği bir ziyareti gerçekleştirdi. Onun gönlüne göre oldu, bizim gönlümüze göre oldu, Türkiye’nin ihtiyacı olan bir görüntü ortaya çıktı.

"KÜRT SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ YOK' DİYENLERE..."
Bir zamanlar Cumhuriyet Halk Parti’sini Ankara’nın doğusuna gidemez diye eleştirenlere Diyarbakır’dan en güzel cevap verildi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kürt sorununda bir çözüm önerisi yok diyenlere genel başkanımız hem Diyarbakır’daki söylemleriyle hem de Diyarbakırlının kendisine sahip çıkışıyla en güzel cevap verildi. Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi kutuplaştıranlara karşı kucaklaşmak için, düşmanlaştıranlara karşı kardeşleştirmek için yola çıktı. Helalleşmenin önemli adımlarından bir tanesi de Diyarbakır’dı. Sayın Genel Başkan Diyarbakır’la Diyarbakırlılarla hem kucaklaştı hem helalleşti.

"HELALLEŞMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Bundan sonra 7 bölgede 81 ilde kucaklaşmaya ve helalleşmeye devam edeceğiz. Bu kucaklaşma ve helalleşmeler seçim meydanlarındaki seçim mitinglerinin coşkusuyla bütünleşecek ve Türkiye’yi gerçekten geçmişteki bütün sıkıntıları, yoklukları, yoksullukları ve kim ne çektiyse geçmişte bütün ıstırapları geride bırakacağı yeni bir dönem başlayacak. Bu 20 yılın sonunda yoksunluktan ve yoksulluktan sıkıntı çeken Diyarbakır için de en önemli fırsat Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı olacak. Hiç kimseyi dışlamadan, hiçbir seçmeni dışlamadan ve seçmenin oyuyla gelmiş hiçbir partiyi dışlamadan hep beraber omuz omuza geleceğe doğru yürüyoruz. Bundan sonraki süreçte de Türkiye için en doğrusunu hep birlikte yapacağız.”


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • mert
  2 ay önce
  Açılım saçılım peşince koşmayın. Kürt sorunundan öte sizin gibi işbirlikçi sorunu var sarı muahlefet yine akp'ye seçim kazandırma derdinde
 • Adam
  2 ay önce
  Ey cehape haala akıllanmamkta ısrar ediyorsunuz ya çok safsınız yada çok akıllı olduğunuzu zannediyorsunuz siyasal islamcılara ve pkk ağzıyla siyaset yapan dağdan inmekere şirin görüneceğiz derken herşeyi ıskalıyorsunuz yazık size...