CHP'li Özgür Özel'den Devlet Bahçeli'nin "İmamoğlu görevden alınmalı" sözlerine cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İBB'ye başlatılan 'terör teftişi' ile ilgili "Ekrem İmamoğlu suçluysa görevden alınmalı" sözlerine, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den sert yanıt geldi.

CHP'li Özgür Özel'den Devlet Bahçeli'nin "İmamoğlu görevden alınmalı" sözlerine cevap
30 Aralık 2021 - 11:21


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi için başlattığı 'terör teftişi' hakkında yaptığı açıklamalar gündeme damga vurdu.

MHP'nin yayın organı Türkgün'e konuşan Bahçeli, "Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınmasını mı istiyorsunuz" sorusuna "Suçluysa elbette görevinden alınmalı. Büyükşehir Belediye Meclisi de yeni başkanı seçmelidir. Bu işin şakası yoktur. İçişleri Bakanlığının özel teftişinden suçlu olmayanın rahatsız olmasına da gerek yoktur. Eğer suç var ise cezası da olmalıdır. İstanbul terör örgütlerine teslim edilmeyecektir. İstanbul'a hizmet bahtiyarlıktır. Dua berekettir. Ama İBB Başkanı siyasi hırslarına yenilmiştir. Farklı zamanlarda gerçekleştirdiği gizli bir gündem peşinden koştuğunu göstermektedir" yanıtını verdi.

CHP'DEN BAHÇELİ'YE YANIT
Bahçeli'nin sözlerine CHP'den ilk yanıt geldi. Grup Başkanvekili Özgür Özel, sosyal medyadan yaptığı paylaşımında, "İstanbullunun size vermediği yetkiyi suç işleri bakanınızın kumpaslarıyla mı alacaksınız" dedi. 

Özel, şu ifadeleri kullandı:
"Devlet Bahçeli, siz ki tekrar seçimlerde Abdullah Öcalan'ın mektubuna bel bağlamış bir ittifaksınız, İmamoğlu'na bu suçlamayı yöneltmek size birkaç gömlek büyük gelir. İstanbullunun size vermediği yetkiyi suç işleri bakanınızın kumpaslarıyla mı alacaksınız. Akıllanmayacaksınız!"

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum