CHP'li Emir: "AK Parti kongresine katılacaklardan test istenmemiş. Bu rahatlığın sebebi ne olabilir?"

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir akıbeti belli olmayan 1,5 milyon doz Pfizer aşısı hakkında yarın yapılacak AK Parti kongresini işaret ederek, “İlk defa, yarın yapılacak AK Parti kurultayında katılımcılardan covid testi istenmediğini öğrendik. Bu rahatlığın sebebi ne olabilir? Yoksa 1,5 milyon kayıp Pfizer aşısı AK Parti kurultayına katılacak mutlu azınlığa mı uygulandı?” diye sordu.

CHP'li Emir: "AK Parti kongresine katılacaklardan test istenmemiş. Bu rahatlığın sebebi ne olabilir?"
23 Mart 2021 - 20:44

CHP Ankara Milletvekili Emir, Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye gönderdiğini söylediği 1,5 milyon doz Pfizer aşısı hakkında Sağlık Bakanlığı’nın herhangi bir açıklama yapmadığını belirtti. Yarınki AK Parti kurultayında ilk kez ‘test yaptırma zorunluluğu’ getirilmediğini söyleyen ve bu 1,5 milyon doz Pfizer aşısına dikkat çeken Emir, “AK Parti, Tayyip Erdoğan’ın katıldığı her toplantıda her türlü önlemi alan, herkese zorunlu covid testi yaptıran bir parti. Ama bu sefer yaptırmıyor. Acaba katılımcılar zaten aşı oldular mı, el altından aşılar yapılıyor mu?” diye sordu.

"BU RAHATLIĞIN SEBEBİ NE OLABİLİR"
AK Parti’nin lebalep kongreler yapmasına alıştık ve kongreler öncesinde mutlaka herkese covid testi yapılıyordu. Ama ilk defa, yarın yapılacak AK Parti kurultayında katılımcılardan covid testi istenmediğini öğrendik. Bu rahatlığın sebebi ne olabilir? Kongre katılımcılarının ve AK Parti yöneticilerinin bu rahatlığının nedenini düşündüğümüzde acaba hiç haber alamadığımız, defalarca sorduğumuz ama bir türlü öğrenemediğimiz 1,5 milyon doz Pfizer aşısı ‘bu mutlu azınlığa uygulanmaya başladı mı’ diye sormadan edemiyoruz. Çünkü AK Parti, Tayyip Erdoğan’ın katıldığı her toplantıda her türlü önlemi alan, herkese zorunlu covid testi yaptıran bir parti. Ama bu sefer yaptırmıyor. Acaba katılımcılar zaten aşı oldular mı, el altından aşılar yapılıyor mu, bu soruların cevabını ivedilikle bekliyoruz ve özellikle Sağlık Bakanı’nın, Avrupa Birliği’nin ‘Ben ihraç ettim’ dediği 1,5 milyon doz Pfizer aşısının gelip gelmediğini, kullanılıp kullanılmadığını mutlaka açıklaması gerekiyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum