CHP'li belediyeyi 2 yıldır bekleten İLBANK, AKP'li belediyeye hemen onay verdi!

CHP’li Yozgat Çayıralan Belediyesinin 240 Kw’lık güneş enerjisi projesine 2 yılı aşkın süredir destek vermeyen İLBANK, AKP'li Yozgat Çandır Belediyesinin 1.400 Kw’lık aynı kapsamdaki projesine kredi ve onay verdi.

CHP'li belediyeyi 2 yıldır bekleten İLBANK, AKP'li belediyeye hemen onay verdi!
11 Temmuz 2021 - 10:25
Belediyelerin içme suyu, atık su, arıtma tesisleri, katık atık ve benzeri projelerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan İLBANK, Yozgat'ın tek CHP'li ilçe belediyesi Çayıralan'ın 240 Kw'lık güneş enerjisi projesini “İnceliyoruz” gerekçesiyle 2 yıldır destek sağlamıyor. Çayıralan’ın komşu ilçesi AKP’li Çandır Belediyesi ise 1.400 Kw’lık aynı kapsamdaki projeden onay aldı. 

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, iktidarın halka hizmette “ayrımcılık” yaptığını söyledi ve “Çayıralan ilçemize büyük maddi katkı sağlayacak olan bu proje için göreve seçildikten hemen sonra başvuru yapan Belediye Başkanımız Ömer Codar hizmet üretmek için yoğun çaba sarf ediyor” dedi. 

Keven, “Bu GES projesinin onaylanması, siyasi hazımsızlıktan ötürü engelleniyor. Yanı başında Çandır Belediyesi'nin 1.400 Kw'lık projesine kredi çıkıyor lakin Çayıralan Belediyesinin 240 Kw'lık projesi iki yıldır bekletiliyor çünkü Çayıralan'da CHP'li Belediye var. Siyasi ayrımcılık yapmayın artık. Seçilmiş belediye başkanlarımızın önüne takoz koyma anlayışına son verin” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum