CHP'li Ali Şeker: Osmangazi Köprüsü'nden ambulanslar bile 236 TL ödeyerek geçiyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şeker, Osmangazi Köprüsü'nden geçerken ambulansların bile 236 TL ödediğini belirtti.

CHP'li Ali Şeker: Osmangazi Köprüsü'nden ambulanslar bile 236 TL ödeyerek geçiyor
20 Kasım 2021 - 09:06

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na köprülerdeki geçiş ücretleriyle ilgili eleştiriler yöneltti. Şeker, geçiş ücreti garantili Osmangazi Köprüsü'nden ambulansların bile 236 TL ödediğini belirterek, “Kendi yurdunda yabancısın deniyor ambulanslara!” dedi. Şeker, bir hastanın bu yüzden köprüden geçemediğini, ameliyata 2,5 saat gecikerek ölüm tehlikesi yaşadığını da anlattı.

Konuyla ilgili açıklamasında Şeker, şunları söyledi:
“Osmangazi Köprüsü'nden 236 liraya bir ambulans geçiyor. Ambulanslardan dahi ücret alınıyor. ‘Kendi yurdunda yabancısın, senin değil orası' deniyor. Sağlık Bakanlığı bir ara bunlarla ilgili HGS uygulaması başlattı ama bunda da sıkıntılar var. Başka ambulanslar, belediye ambulansları, diğer ambulanslar, buradan geçerken bu parayı ödemek zorunda kalıyorlar.”

“YSSK'DEN GEÇEMEYEN HASTA 2,5 SAAT GECİKTİ”
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçemediği için birinci, ikinci köprüden geçen bir hasta daha geçen Kırklareli'de Koşuyolu Hastanesi'ne giderken 2-2,5 saat gecikti. Aort damarı parçalanan, patlayan, “diseksiyon” dediğimiz hastalığa maruz kalan bir hasta 2-3 saat gecikmek durumunda kaldı.

“AMBULANSLARIMIZI GEÇİREMEZ OLDUK”
Yani ülkemizdeki kendi köprülerimizden ambulanslarımızı bile geçiremez olduk."


YORUMLAR

  • 0 Yorum