CHP Genel Merkezi'nden Canan Kaftancıoğlu'nun sığınmacı sözlerine tepki!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "Sığınmacıların tamamını gönderemeyiz, kalanlar entegre edilecek" sözlerine tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, "Partimizin görüşlerini Genel Başkanımız, Parti Sözcüsü ve Grup Başkanvekilleri açıklar" dedi.

CHP Genel Merkezi'nden Canan Kaftancıoğlu'nun sığınmacı sözlerine tepki!
06 Mayıs 2022 - 17:24 - Güncelleme: 06 Mayıs 2022 - 17:33


CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter'da katıldığı bir sohbet odasında sığınmacılarla ilgili "Tamamını gönderemeyiz, kalanlar entegre edilecek" demişti.

Kaftancıoğlu'nun sözlerine parti sözcüsü Faik Öztrak'tan tepki geldi. İzmir'in Çeşme ilçesinde basın toplantısı düzenleyen Öztrak, Kaftancıoğlu'nun sözlerine yanıt verdi.

Öztrak, “Partimizin görüşlerini Genel Başkanımız, Parti Sözcüsü ve Grup Başkanvekilleri açıklar. Suriyelileri geri gönderme konusunda başlangıçtan beri tavrımız nettir. En geç iki yıl içerisinde ülkelerine gönderilmeleri, aziz milletimize taahhüdümüzdür" dedi. KAFTANCIOĞLU NE DEMİŞTİ?


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • orhan fezioğlları
  1 hafta önce
  Sen kimsin be kadın. Genel başkan ne derse odur.sen bu partinin erimesi için elinden ne geliyorsa yapıyorsun.parti derhal ihraç kararı almalıdır.yoksa chp tabanınıda kaybeder.
 • mustafa akbaş
  1 hafta önce
  spotta hata olmuş... düzeltiverin