CHP'den Tanju Özcan açıklaması: "Parti politikalarımız ile taban tabana zıttır!"

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın "Yabancı uyrukluların fatura ve vergilerine 10 kat zam yapacağız" açıklamasına cevap verdi. Torun, Özcan'ın sözlerinin parti politikaları ile zıt olduğunu belirterek, "Görüşleri kendisini bağlamaktadır" dedi.

CHP'den Tanju Özcan açıklaması: "Parti politikalarımız ile taban tabana zıttır!"
27 Temmuz 2021 - 15:12
CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dün yaptığı açıklamada, "Yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacağız. Bu misafirlik çok uzadı. Gitsinler istiyoruz. Benim askerim Suriye'de şehit düşüyor. Burada jöleli adamlar milletin karısına kızına bakıyor" demişti. Özcan'ın açıklamalarına CHP Genel Merkezi'nden cevap geldi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Özcan'ın açıklamaları hakkında "Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır" dedi.

Açıklamanın tamamı ise şu şekilde:
“Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan'ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin tutumu, Genel Merkezimiz ile temas kurduğunda kendisine iletilmiştir. Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır. Bolu Belediyesi'nin değerli Meclis Üyelerinin de aksi bir karar almayacağına inanıyoruz.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde iktidara geldiğimizde, ülkemizin gerçek beka sorunu olan sığınmacı sorununu, kimseyi mağdur etmeden çözecek; Suriyeli misafirlerimizi güven içinde ülkelerine uğurlayacağız.

Ancak bu süre zarfında partimizin kırmızı çizgisi, hangi ırktan ve inançtan olursa olsun, hiçbir insanın ayrımcılığa maruz kalmaması, mağdur edilmemesidir. Cumhuriyet Halk Partisi, tek bir insanın dahi temel yaşam hakkından mahrum bırakılmasını kabul etmez. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

NE OLMUŞTU?
CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dün belediyedeki toplantıda, ''Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Gitsinler istiyoruz" demişti. Özcan tepkiler üzerine de bugün "Geri adım atmayacağım fazlasını da yapacağım" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum