CHP, "128 milyar dolar nerede" yazısını dijital ekrana yansıttı

CHP, Türkiye genelinde astığı “128 milyar dolar nerede?” afişlerinin kaldırılmasının ardından bu kez Genel Merkez binasındaki dijital ekrana yansıttı.

CHP, "128 milyar dolar nerede" yazısını dijital ekrana yansıttı
16 Nisan 2021 - 09:47

CHP, Merkez Bankası’nın eritildiğini iddia ettiği 128 milyar dolarlık rezervini sormaya devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanına asan CHP, 40’tan fazla kentte engellemelerle karşılaştı. Savcılık ve mülki idare amirlerinin talimatları ile harekete geçen polis ekipleri, önce billboardlar ve ardından CHP’nin il ve ilçe binalarına asılan “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartlar, kiralık vinçlerle bulundukları yerlerden söktü.

Bunun üzerine CHP, iktidara yönelttiği "128 milyar dolar nerede?" sorusunu bu kez Genel Merkez binasına sabitlenen dijital dev ekrana yansıttı.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre; İl ve ilçe örgütlerinde yaşanan gelişmelerin ardından CHP, “128 milyar dolar nerede” sorusunu genel merkez binasına taşıdı. Ankara Söğütözü’nde bulunan CHP Genel Merkezi’nin Anadolu Bulvarı’na bakan cephesindeki dijital dev ekrana, “128 milyar dolar nerede” sorusu yansıtıldı. CHP’nin, “iktidarı rahatsız ettiğini” belirttiği soru, genel merkezin çelik konstrüksiyon cephesinde dev vidalarla sabitlenmiş olan dev ekrana yansıtıldı.

Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcıları ve CHP’li milletvekilleri başta olmak üzere, Türkiye genelinde CHP örgütlerinde görev alan parti üyeleri, sosyal medya profil fotoğraflarını “128” ifadesi ile değiştirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum