Ceren Özdemir'in babasından Başak Cengiz açıklaması

Ordu'da 2 yıl önce öldürülen Ceren Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir, İstanbul Ataşehir'de Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz cinayetiyle ilgili konuştu. Baba Özdemir, "Ceren'in mezarına gittim. Ona dedim ki 'Yavrum, senin gibi bir genç kızın daha bir canavar hayatını çaldı. Çok üzgünüm" dedi.

Ceren Özdemir'in babasından Başak Cengiz açıklaması
14 Kasım 2021 - 11:51
Ordu'da 2 sene önce cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından evinin önünde bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir, samuray kılıcıyla Can Göktuğ Boz tarafından öldürülen Başak Cengiz hakkında konuştu.

Sabah gazetesine konuşan Ceren Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir şunları söyledi:
"Ceren'in mezarına gittim. Ona dedim ki "Yavrum, senin gibi bir genç kızın daha bir canavar hayatını çaldı. Çok üzgünüm." Sözlerin bittiği noktaya geliyoruz.

Bu öyle bir acı ki. Bir daha dünyanız dönmüyor. 2 yıldır bizim hayatımız bitti. Bu acı dinmiyor. Ceren'in mezarına gidip, onunla konuşsam da dinmiyor. Şimdi Başak'ın ailesinin nasıl bir ateşin içinde olduğunu en iyi ben biliyorum, biz biliyoruz.

Ceren'in öldürülmesinde o cezaevi firarisinin sokakta olmasında payı olan ihmali olanların da katil gibi en ağır cezayla cezalandırılmasını istiyoruz. Adalet Bakanlığı 14 kişi hakkında ihmalleri var dese de bu kişiler hala ceza almadı.

Başak cinayetinde de ihmali olanlar, başta avukat annesi olmak üzere herkes yargılanmalı. Çünkü bu bombayı onlar sokağa saldı."

YORUMLAR

  • 0 Yorum