Cenazede haklarımızı helal etmiyoruz diye bağırıp, imama tepki gösterdiler

Çalıştıkları fabrikanın batması üzerine yaklaşık 5 milyon alacaklarını temin edemediklerini ileri süren işçiler, eski patronlarının cenaze töreninde haklarını helal etmedi. İmama da tepki gösteren işçiler, kul hakkını anlatmasını istediler.

Cenazede haklarımızı helal etmiyoruz diye bağırıp, imama tepki gösterdiler
28 Mart 2021 - 09:14
2014 yılında kapanan şirketin çalışanları, fabrika sahibi Attila Doğan'ın cenazesinde imamın "Hakkınızı helal ediyor musunuz?" sorusuna "Etmiyoruz" diye yanıt verdi.

Kocaeli Derince Çenesuyu'nda üretim yapan ve 2014 yılında kapanan AD Demirel'in çalışanları hak arayışlarını sürdürüyor. Önceki gün Ankara'da yaşamını yitiren fabrika sahibi Attila Doğan'ın cenazesine katılan işçiler haklarını helal etmedi.

KUL HAKKINI ANLAT HOCAM
Cenaze töreninde cenaze namazına katılan işçiler cami imamının "Hakkınızı helal ediyor musunuz?" sorusuna "Etmiyoruz" diye yanıt verdi. İşçiler, cami imamına da tepki göstererek kul hakkının da cenazede anlatılmasını istedi.ALACAK 5 MİLYON LİRA
Birleşik Metal-İş'in örgütlü olduğu AD Demirel, 2014 yılında ekonomik gerekçelerle üretimini durdurdu. 67 işçi tazminatlarını ve haklarını alamadı. Uzun süren hukuk mücadelesinde işçiler davaları kazandı ancak icra ettikleri tüm mal varlıklarına bankalar el koydu. Yaklaşık 5 milyon lira alacağı olan işçiler tüm girişimlere rağmen paralarını alamadı ama mücadeleyi de bırakmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum