Cem Gürdeniz, "Mavi Vatan" için vakıf kurdu

Mavi Vatan'ın isim babası Emekli Amiral Cem Gürdeniz ve arkadaşları, "Mavi Vatan" için vakıf kurdu.

Cem Gürdeniz, "Mavi Vatan" için vakıf kurdu
30 Ekim 2021 - 09:08 - Güncelleme: 30 Ekim 2021 - 09:20

Mavi Vatan kavramının teorisini yazan Emekli Amiral Cem Gürdeniz ve arkadaşları deniz yetki alanları hakkında kamuoyu bilincinin gelişmesi ve halkın denizcileşmesine katkı sağlamak için "Hamit Naci Vakfı"nı kurdu

Sözcü'de yer alan habere göre, Adalar Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından onaylanan kararda vakfın amacı, “Anavatanımızın denizdeki uzantısı olan Karadeniz, Ege ve Akdeniz’deki deniz yetki alanlarımız hakkında kamuoyu bilincinin gelişmesine; Türk ulusunun halkı ve devleti ile denizcileşmesine her türlü katkıyı sağlamak ve vakıf senedinde belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmektir" ifadeleriyle açıklandı.

Vakfın yönetim kurulunda Işık Aylan, Edhem Dirvana, Fatih Goca, Adil Tuğcu ve Ramazan Cem Gürdeniz yer aldı. Vakfın mal varlığı olarak Heybeliada Lozan Zaferi Caddesi üzerinde bulunan bir ev kaydedildi.

CEM GÜRDENİZ MAVİ VATAN KAVRAMININ TEORİSYENİ
12 Şubat 2011’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün Balyoz kumpasıyla tutuklandı ve 3.5 yıl hapis yattı! Cezaevinden çıktı ve örgütle mücadeleden vazgeçmedi, isim babası olduğu Mavi Vatan kavramının teorisini yazdı! 10 yıl sonra, 5 Nisan 2021’de bu kez de Montrö ve sarıklı amiral konusunda 104 amiralin basın açıklamasında imzası olduğu için gözaltına alındı. Sekizinci günün sonunda adli kontrolle serbest bırakılan 14 amiralden biri oldu. Ve… Gürdeniz’e yurt dışına çıkış yasağı konuldu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum