Canan Kaftancıoğlu'nun cezası onandı, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tüm vekillere çağrı

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun üç davadan aldığı cezayı onadı. Kaftancıoğlu'na siyasi yasak getirildi. Kararın ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" çağrısı yaptı.

Canan Kaftancıoğlu'nun cezası onandı, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tüm vekillere çağrı
12 Mayıs 2022 - 15:32 - Güncelleme: 12 Mayıs 2022 - 16:20


Yargıtay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında kararını açıkladı. Üç davadan aldığı cezaları onadı, iki davayı ise düşürdü. Ayrıca Kaftancıoğlu hakkında siyasi yasak getirildi.

Kaftancıoğlu, karar sonrası ilk açıklaması şöyle:
"Burada mesele Canan Kaftancıoğlu’na ne ceza verildi, nasıl verildi meselesinin ötesinde bu ülkede hukukun geldiği nokta ve hukuksuzluğun hepimize yaşattığı mağduriyet. Bundan dolayı merak edeni, arayan soran dostlarıma şunu söylemek isterim ki; biz iktidardaki kötülüğü gönderinceye kadar bu ülkede sadece Canan Kaftancıoğlu için değil 84 milyon için hukuku ve hukukun üstünlüğünü sağlayıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz.

Şimdi İstanbul’a giderek yine çalışmaya devam edeceğim. Asla ve asla umudunuzu kaybetmeyin. İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek götüreceğiz. İşte o zaman bu ülkede gerçek adalet ve gerçek hukuk tesis edilmiş olacak."

KILIÇDAROĞLU: DERHAL YOLA ÇIKIN
Kararın ardından Twitter hesabından bir paylaşım yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İmamoğlu, "CHP İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’daki değişimi birlikte adımladığımız yol arkadaşımdır. Bu kararı siyasi buluyor ve kınıyorum. Başkanımızın yanındayım. Destek için yanına gidiyorum" dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    4 gün önce
    Derhal yarından itibaren Sine-i Millete gidilmelidir. Meclise gitmemelidir.