Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücretleri belli oldu: 1181 liraya kadar çıkıyor!

1915 Çanakkale Köprüsü'nde ücretsiz geçişler sona erdi, fiyat tarifesi belli oldu. Ücret tarifesine göre hem köprü hem de otoyolu tamamen kullanan bir otomobilin ödeyeceği ücret 272.50 lira. Tırların ise ödemesi gereken ücret 1.181 lira oldu.

Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücretleri belli oldu: 1181 liraya kadar çıkıyor!
27 Mart 2022 - 11:24 - Güncelleme: 27 Mart 2022 - 12:51


Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılan ve 1 hafta ücretsiz kullanılan 1915 Çanakkale Köprüsü'ndne ücretli geçişler başladı. Ücretsiz kullanımın sona ermesiyle birlikte geçiş ücretleri belli oldu.

KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETLERİ NE KADAR?
Malkara'dan giriş yapıp 1915 Çanakkale Köprüsü'nü geçen otomobiller 272.50 lira, minibüsler 366 lira, çekici tırlar 588 lira, 14 tekerli tırlar 683 lira, 16 tekerli tırlar 1.181 lira, motosikletler ise 68 lira ücret ödeyecek.

Kavakköy'den giriş yapıp Çanakkale Köprüsü'nü geçen otomobiller 236.50 lira, minibüsler 308,50 lira, çekici tırlar 519,50 lira, 14 tekerli tırlar 592 lira, 16 tekerli tırlar 1.066 lira, motosikletler ise 59 lira ücret ödeyecek.

Gelibolu Kuzey'den giriş yapıp Çanakkale Köprüsü'nü geçen otomobiller 218.50 lira, minibüsler 279.50 lira, çekici tırlar 485 lira, 14 tekerli tırlar 546.50 lira, 16 tekerli tırlar 1.008,50 lira, motosikletler ise 54,50 lira ücret ödeyecek.

Gelibolu Güney'den giriş yapıp Çanakkale Köprüsü'nü geçen otomobiller 200 lira, minibüsler 250 lira, çekici tırlar 450 lira, 14 tekerli tırlar 500 lira, 16 tekerli tırlar 950 lira, motosikletler ise 50 lira ücret ödeyecek.


YORUMLAR

 • 30 Yorum
 • Ser
  1 ay önce
  Reklamda domates beklemez 6 dk diğer taraftayım diyen bir şoför abi vardı en çokta bu fiyat ona koyacak sonrada o domatesi yiyene fiyat farkı koyacak :)
 • Etem kara
  1 ay önce
  Ücreti yüksek ise geçmem olur biter söylenmem eleştirmem! Ama geçmedeğim köprünün geçiş garantisi gibi bahanelerle cebimden alınırsa hakkım sonuna kadar olsun AKP dalkavuklarıda tereciye tere satmasınlar biz kimin ne olduğunu biliyoruz
 • Ysmn
  1 ay önce
  Avrasya için de çok konuşuldu ama trafik bile oluyor . Rahatlığını yaşıyor şimdi insanlar, köprüde öyle olacak. Beğenmeyen parayı fazla bulan mecbur değil kullanmasın. Bu kadar basit.
 • İbrahim demir
  1 ay önce
  Putin de karşı siber saldiri hamlesini yapacak Amerika ya ????????✊
 • acpolice
  1 ay önce
  Ülke için yapılan herşeyi kötülemeye doymadı zındıklar. Allah'tan bu milletin çoğunluğu artık şuurlu... Cebimden de çıksa helal olsun, hayırlı olsun. Yıllarca bir şey yapılmadı. Vergileri cukka yaptılar kimsenin sesi çıkmadı. Şimdi yapılana kırk tane kötüleme... Alısmıştınız tabi 80 yıldır önünüze verilen samanla idare etmeye. Şimdi yapılan hizmetler bünyeye ağır geliyor kaldırmıyor. Birde niye ben yapamadım hazımsızlığı var. Adam olsaydın da yapaydin, alsaydın oyları. Dış güçlere hizmet edeceğim diye milleti unutanlar artık camdan seyretsinler iktidarı. Durmak yok yola devam inşallah
 • TAMER IŞIK
  1 ay önce
  Tam karşısında oturuyorum. Az önce dürbünle baktım. Lapseki yönüne 2 araç, Gelibolu yönüne 1 araç seyahat ediyordu. Hesabı siz yapın artık.
 • Sorumlu hyati
  1 ay önce
  Bu nasıl bir hizmet devlet insanların vergisiyle yap sonra inanılmaz fiyatlarla dünya arabasını ve dünya benzini kullan millet onlara ödemeye yapsın. Ne güzel bir hayat var ülkemizde
 • Pusat
  1 ay önce
  Gecmek istemeyen eski usul devam etsin ama soylenipte gecen luptur
 • Erzurum lu
  1 ay önce
  kimse sormuyor köprüler havalimanları vb neden DOLAR EURO ile anlaşma yapılıyor neden yüksek geçiş garantisi veriliyor bizim geçmediğimiz köprüye değil iş sahasına ve ucuzluğa kaliteli yaşama ihticımız var
 • Mesut
  1 ay önce
  Ulen devlet ne yapsa hemen yok olmaz yok bu ne daha dune kadar ele muhtac borc bataginda sefil bi ulkeyken simdi su yaptiklariniza bakin Sanki o cok sevdiginiz yabanci ulkelerde halk zevk sefa para bolluk icinde hersey bedava da bizde parayla
 • Şahin
  1 ay önce
  Osman Gazi içinde neler denmişti simdi full
 • Cüneyt Çil
  1 ay önce
  Millete ucunu gösteriyor sonra HARTTTT diye geçiriyor. Yapacak bir şey yok 2023 de kurtulacağız. Hele bir o makamdan insin her halde bu halkında söyleyecekleri olacaktır
 • Hasan Dogan
  1 ay önce
  Tam bir batak bu köprü.Gecen geçmeyen herkes oduyor parayi..Gunde değil 48.000 araç 1000 araç bile geçmez..
 • Meriç Edirne
  1 ay önce
  Her ay işim gereği en az bir defa Çanakkale yenice ye gidip geliyorum. Gerçekten bu bölgeye gideceğiniz zaman muhakkak gemi ile boğazı geçme olayını muhakkak hesaba katmak zorunda kalıyoruz.Yok gemi bekleme kuyruk stresi, yok fırtına çıkarsa orda aracında yatıp sabahlama riski , yok acaba kaç saat gemi bekleneceğini tahmin edip bir kaç saat yola erken çıkmak , bunları hep yaşadık.Ama şimdi hiç boğaz stresi yaşamadan yola çıkıyoruz gideceğimiz yere rahatlıkla zamandan da kazanarak gidip geliyoruz.Ben çok çile çektim bu yolda artık bu çileler bitmiştir.Bazi kesimler köprüyü eleştirsede ben bu eserin çok yerinde ve zamanında yapıldığına ve de çok faydalı olacağına inanıyorum.Allah yapanlardan razı olsun ömürleri uzun olsun inşaallah.Tabi bayramlarda ve yaz dönemlerinde ve kış şartlarında dahada rahat edeceğimize eminim.
 • H. Avni Kumru
  1 ay önce
  Bu köprü 2,5 milyar euro. Geçiş ucretide 16 euro. Tır ucreti de: 72 euro. Türk lirası olarak pahalı gibi geliyor. Bizim problemimiz, çalışmamak. Herkes yattığı yerde bol para elde etmek istiyor. Böyle bir şey yok. Çok çalışıp, üreteceğiz. Devket dairesinin kaç tl maaş verdiğini bilerek, işe girmek için kuyruk bekleyip. Sonra da bu maaş az diye söylenmek gibi. Ne alacağını bilerek girdin işe. O zaman, sana beklediğin maaşı veren yere gidip çalışacaksın ki, çalışarak para kazanmak için, neler gerekli (zeka, beceri, tecrübe, özveri.... ) gibi, bunları karşılayan ancak o işte kalabilir. Yoksa konuşmaya vakit çok, anlat durmadan.
 • Dözüm karşı çikanlara
  1 ay önce
  Ya yaparsin niye derker yspmazsin küfür ederler yapmak isteyene engel olmak için öterler. Nolucak bu milletin böyle dümbüklerin elinden çekwceģu arkadaş.defolup gidin bizi bize birakin ..gitmezseniz çikar bi halis bitirir bu derdi..konuş bilader devam
 • Fehmini
  1 ay önce
  Kimseyi zorlama yok feribot devam ediyor hepten bedava isteyenler yüzerekte geçebilirsiniz asıl devlet vergilerle yaparsa gecmeyenlerin hakkını alır böyle hiç olmazsa taksitlerini geçenler öder sonunda ürün yine milletin
 • Fehminiye Cevap
  1 ay önce
  Beyninizi kullanın lütfen. Taksitleri sadece geçenler ödemiyor. Belli bir kişiye kadar geçiş garantisi veriliyor ve açığı hazineden ödeniyor 80 milyonun vergisiyle.
 • Alperen Nokta
  1 ay önce
  Hayırlı,uğurlu bereketli olsun. Denizden, karadan bakışta TÜRK'ÜN GÜCÜNÜ gösteriyor. Avrupa'ya karşı bir Gerdanlık kolye gibi. Bazılarına Avrupa, batılı kafalarda aykırı geliyor. Catlayin da patlatın.
 • KEKKERO
  1 ay önce
  Buna EL kesesinden kurban kesmek denir,AVRUPADA,da köprüler otoyollar yapılıyor,AVRUPA,da BUNLARI devlet karşılıyor,buradan 45000 aracın geçmesin için her 2 saniyede bir araç geçmesi lazım,İSTERSEN hesap yap 24x60= 1440Dakika 1440x60=86400÷45000=1,92 samimiyetle araç geçmesi lazım yani yuvarlak HESAP her 2 saniyede bir araç geçmesi lazım,SONRA SEN RAHAT OL AVRUPA,NIN KISKANACAK ZAMANI YOKTUR,AVRUPA ÜRETİM PEŞİNDE YENİ ARABALAR YENİ TEKNİK ÜRETİP YURTDIŞINA SATMAK İÇİN,BİLGİNİZE.
 • Deli dolu
  1 ay önce
  Uzun yoldan gelmişsin feribotta 45 dakika hem dinlenirsin hem daha ucuza geçersin . Düşünceleri vatandaş olsa makul fiyat olur vatandaşı soydurmak değil.
 • Trakyalı
  1 ay önce
  Uzun yoldan gelmişsin feribot 110 lira 5 feribot bekliyor işin gücün yoksa çek Sağya yat deli dolu
 • Kamil
  1 ay önce
  Ben almayayım köprü sizin olsun. Geçsek de geçmesekte o köprünün parası bizden çıkıcak. Yapan kendini sağlama almış. Bizden başka keriz ülke varmı. Varsa yazsın bilelim.
 • Deliormanli
  1 ay önce
  Devlet yapsa zaten verginle yapılacak fatketmiyor...oradaki rezilliği ni yaşayın sonra yorum yaparsanız...
 • Gurbuz
  1 ay önce
  Aylık gecen aracsayısını bır gorelım bakalım ucuzmu degılmı o zaman yorum yaparsın
 • Ömer
  1 ay önce
  Bedava hizmet beklemeyin, karşı çıkanların çoğu zaten iş olsun diye karşı çıkıyor yada o köprüden ömrünce hiç geçmeyecekler oradaki rezilliği bilmeyenler, gönül tabiki daha ucuz olsun ister ama maliyet hesabı var sonuçta orayı yapan o parayı alacak
 • Zahit Günay
  1 ay önce
  Toz kondurmamak için anca uğraşırsınız. Yav Allahtan korkun. Bu milletin alım gücü hiç kaldımı 05392789283. Bir etrafınıza bakın ya. 250 tl den 1.181 tl ye kadar rakamlar konuşuluyor hiç normalmi. Uçakla uçsan yarı fiyatına gidersin. Vicdan lazım azıcık.
 • Adil
  1 ay önce
  İyi güzelde demirel özal dönemindede yapıldı devletin hiçbir malını satmadan devletin imkanlarıyla kimse itiraz ettiği yok boğaz köprüsü onlira ankara istanbul otoban 50 lira sizbunu görmüyonuz
 • Yılmaz
  1 ay önce
  Geçenler memmun 15 saat beklemekten birde denizde fırtına olduğunu düşün feribot beleş mi geçiriyordu
 • Salih gülmez
  1 ay önce
  DEFALARCA YAZIYORUZ ,KAÇ KİŞİ GEÇEBİLİR BU FİYATA,BU KAMU MALU DEĞİLMİ YAPILMA AMACI NEDİR,DÜŞÜRÜN TÜM YOLLAR VE KÖPRÜLERİN FİYATINI SÜRÜMDEN KAZANILSIN MİLLET BİR OH DESİN BU FİYATLARLA 45000 DEĞİL 10000 KİŞİ BİLE GEÇEMEZ BURADAN,YİNE FERİBOYA MÜRACAAT,OSMAN GAZİ AYNI YAPMAYIN,BIRAKIN MİLLET GEÇSİN RAHAT ÖDEME YAPSIN ,NAKLİYE UCUZLASIN MİLLET ALKIŞLASIN