Çalışma Bakanı Vedat Bilgin itiraf etti: Emekli maaşı yeterli değil!

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den emekli maaşlarına ilişkin itiraf geldi. Bilgin, en düşük emekli maaşının 2.500 lira olması hakkında "Yeterli midir, elbette yeterli değildir" dedi.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin itiraf etti: Emekli maaşı yeterli değil!
08 Ocak 2022 - 11:58
Türkiye'de asgari ücret 4253 lira olurken en düşüş emekli maaşı 2500 lira oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekli maaşlarının yetersiz olduğunu söyledi.

CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Vedat Bilgin şu ifadeleri kullandı:
"Emeklilerin en düşük aldığı maaş 1500 liraydı. Bu rakam daha da düşüktü, Cumhurbaşkanımızın kararıyla 1.500 TL'ye çıkarıldı. Onu da biz 2.500 liraya çektik. Bu artış çok önemlidir. Yeterli midir, elbette yeterli değildir 2.500 lirayla geçinen insanların olması... Ama bunların üzerine bir de yüzde artışı yapılmıştır. Yani memur emeklilerine toplu sözleşme şartı olarak yüzde 31 artış yapılmıştır. Memur zammını da emeklilerine yansıttığımızda emeklilerdeki artış yüzde 67'ye ulaşmıştır."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Osman cantaş
    1 hafta önce
    Hangi emekliler sizde sadece emekli sandığı emeklisimi var nerde SSK emeklisi bağkur emeklisi oy isterken de memur ve memur emeklisi den isteyin yuh olsun size