Bursa'da imam hatip okulunda dansöz oynatılmasına tepki

Bursa'da bulunan Çalı İmam Hatip Ortaokulu'na ait salonda Okul Aile Birliği Yönetimi'nin gelir elde etmek için okul çayı etkinliğinde dansöz oynattığı belirtildi. Eğitim İş Bursa Şubesi Başkanı Yeliz Toy, görüntülere tepki gösterdi. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Bursa'da imam hatip okulunda dansöz oynatılmasına tepki
06 Haziran 2022 - 10:04 - Güncelleme: 06 Haziran 2022 - 15:55


Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bulunan Çalı İmam Hatip Ortaokulu'nda çekilen görüntüler tepki çekti.

Okul Aile Birliği Yönetimi'nin, okulun gelir elde etmesi için düzenlediği okul çayı etkinliğinde dansöz oynatıldığı belirtildi. Görüntüleri paylaşan Eğitim İş Bursa Şubesi Başkanı Yeliz Toy, dansöz oynatılmasına tepki gösterdi.

Toy, "Bu görüntüler Nilüfer Çalı İlk, Orta ve İmam Hatip Ortaokulundan. Okula gelir elde etmek için Okul Aile Birliği’nin düzenlediği okul çayı dansöz eşliğinde yapıldı. Yetişkinlere yönelik olarak okul salonunda yapılan bir etkinlikte öğrencilerin gözü önünde dansöz oynatılması çocuk gelişimi açısından da son derece sakıncalıdır" ifadelerini kullandı.

"DUYDUĞUMUZ UTANÇ TARİFSİZDİR"
“Okulların kaynak yaratmak için düştüğü acziyet karşısında duyduğumuz utanç tarifsizdir” diyen Toy, şunları söyledi;

“Merak ediyoruz, bugün dansöz oynatarak okula para toplamaya çalışanlar yarın daha neler yapacak? Sorumlular hakkında derhal işlem yapılmalı, adli-idari süreç başlatılmalıdır.

Okul yönetiminin de daha şimdiden ‘Okul Aile Birliği bizden bağımsız düzenledi’ dediğini duyar gibiyiz. Sakın ha! Devlet memurluğu sınırlarını bu yollarla aşan, okul aile birliklerini bir araç olarak kullanan okul müdürleri ilk hesap sorulması gereken kişilerdir. Eğitim-İş olarak konunun takipçisi olacağımızı bildiriyor, yetkililerden açıklama bekliyoruz.”

"OKUL AİLE BİRLİĞİ YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI"
Konuya ilişkin Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, Cumhuriyet gazetesine konuştu. Tüfenkçi şu ifadelere yer verdi:

"Mevzuatı işletiyoruz. Gereken inceleme ve soruşturma yapılıyor. Okul aile birliği yönetimi olayın ardından görevden alındı. İşin aslı şu; Anneler Günü ve Hıdırellez eğlencesi gibi bir kırsal alan etkinliği düzenlemişler. Orası bizim daha önce belde olan bir noktamız. Aslında bakarsanız dansöz çağırma gibi bir şey yok. Kadın kadına eğlencelerde şantöz daveti oluyor. Getirilen şantöz onun kızı o aslında. Özel dansöz tutma diye bir şey söz konusu değil."


loading...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Atakan
    3 hafta önce
    Sözde diyanet işleri ve imam hatiplerin, fırsatçılık üzerine kurulduğunun görselidir bu! Bir sürü örneği mevcut. Bunun üzerine müdürün iyimserlik yaratmak için söz hakkına sahip olmamalı. Züppeliği ve karaktersizliği hoş sözlerle değiştiremezsiniz. Bunların, hatta ağa babalarının hareketleri ve söylemleri inançlı kişileri de kirletiyor. Hayatınızı boşa yaşıyorsunuz. Yetki alarak, topluma zarar vermek yerine ortalıktan kaybolmanızı diliyorum. Öğrenciler bu züppelerin eline kalmamalı.