Burak Elmas, geçmiş dönemde yapılan harcamaları açıklarken, Gomis'e ve Semih Kaya'ya verilecek ücret dikkat çekti

Galatasaray Kulübü Başkanlığında zor günler geçiren Burak Elmas ibra edilmeme ihtimaline karşı geçmiş dönemlerde yapılan transfer harcamalarını gündeme getirdi. Elmas'ın 36 yaşındaki Gomis ve Semih Kaya'ya ödeyeceği yüksek maliyetler ise dikkat çekti.

Burak Elmas, geçmiş dönemde yapılan harcamaları açıklarken, Gomis'e ve Semih Kaya'ya verilecek ücret dikkat çekti
23 Şubat 2022 - 22:13


Tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren Galatasaray'da eleştirilerin odağındaki isim Başkan Burak Elmas'tan transfer harcamalarına yönelik çarpıcı açıklamalar geldi.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, kulüp üyeleriyle birlikte yaptığı dijital toplantıda, Fatih Terim döneminde yapılan transfer maliyetlerine dikkat çeken Elmas, menajerlere ödenen faiş fiyatlara dikkat çekti.

Elmas'ın 36 yaşındaki Gomis ve Semih Kaya için ödeyeceği yüksek maliyetler ise dikkat çekti.
 
İşte Burak Elmas'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Galatasaray’ın eski başkan Dursun Özbek döneminde sadece menajerlere 12 milyon Euro verdiğini açıklayan Burak Elmas, rahmetli Mustafa Cengiz döneminde 23 milyon Euro, kendi döneminde ise 4 milyon Euro menajerlik ücreti ödendiğini belirtti. 2015-2022 yıllarına dair yapılan çalışmada toplamda 51 futbolcu için 66 menajere 39 milyon Euro verildiğini söyleyen Elmas, Radamel Falcao ve Jesse Sekidika transferlerinde yapılan harcamalara ayrı bir parantez açtı. Yapılan transferlerin büyük bölümün Fatih Terim döneminde yapılması ise gözlerin tecrübeli teknik adama çevrilmesine neden oldu. 

FALCAO’NUN MALİYETİ DUDAK UÇUKLATTI
Ocak 2022’de Eskişehirspor’dan bonservis bedeli ödenmeden transfer edilen Sekidika için oyuncunun menajerine 1.6 milyon Euro ödendiğini söyleyen Elmas, Kolombiyalı dünya yıldızı Falcao’nun menajerlik ücretinin de 3 milyon Euro olduğunu ifade etti. Eylül 2019’da Monaco’dan Galatasaray’a bonservis bedeli ödenmeden transfer olan Falcao’nun sarı kırmızılı kulübe toplam maliyetinin 22.9 milyon Euro olduğu belirtildi.

36 YAŞINDAKİ GOMIS'E 2,5 MİLYON EURO
Öte yandan Galatsaray’ın ara transferde kadrosuna kattığı futbolcuların maliyeti hakkında da bilgi veren Elmas, Erick Pulgar’a 750 bin Euro, Inaki Pena’ya 375 bin Euro ödeneceğini açıkladı. Diğer transferlerden Semih Kaya’ya yarım sezon için 4 milyon TL verilirken, bu sezon 750 bin Euro alacak Bafetimbi Gomis’in gelecek sezon 1 milyon 750 bin Euro alacağı belirtildi.

TFF’YE 10 BİN EURO DEMİŞLERDİ
Galatasaray Kulübü, 2018-2019 sezonu Şubat ayı itibariyle menajerlere 10 bin Euro ödendiğini TFF’ye bildirmişti. TFF’den yapılan bir başka açıklamada ise, sarı kırmızılı kulübün 2019-2020 sezonu Şubat ayı sonunda ise, 3 milyon 330 bin Euro menajerlik ödemesi yaptığı duyurulmuştu.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum