Bülent Ersoy'dan Anıtkabir'deki şemsiye görüntüsü hakkında açıklama!

Anıtkabir'e giden Bülent Ersoy'a bir askerin şemsiye tuttuğu görüntüler gündem olmuştu. Olayın ardından Anıtkabir Komutanı görevden alınmıştı. Bülent Ersoy olay hakkında sessizliğini bozdu.

Bülent Ersoy'dan Anıtkabir'deki şemsiye görüntüsü hakkında açıklama!
14 Ocak 2022 - 12:17


Bülent Ersoy, önceki gün konser için gittiği Ankara'da, Anıtkabir'i ziyaret etmişti. Ersoy'un tekerlekli sandalye ile yaptığı ziyaret sırasında bir denizci subayın yağmurdan korunması için Ersoy'a şemsiye tutması çok tartışılmış ve sosyal medyada tepki çekmişti. Bülent Ersoy'dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Erol Köse’ye konuşan Bülent Ersoy, “Sadece ve sadece Ata’ya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten. Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu. Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?” dedi.


İNCELEME BAŞLATILDI
Bülent Ersoy'a yağmur altında gittiği Anıtkabir'de, üniformalı bir asker şemsiyeyle eşlik etti. Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu görüntüler üzerine konuya ilişkin inceleme başlattı.

Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert görevinden alındı. Albay Hakan Osman Sert'in Anıtkabir Komutanlığı'ndan alınarak Hakkâri Yüksekova'ya görevlendirildiği iddia edildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum