Bülent Ersoy'a 1.5 milyon liralık asansörlü ve şifreli mezar!

Mezar yeri açıklamasıyla gündeme gelen Bülent Ersoy'un menajeri Fevzi Siverek'ten açıklama geldi. Siverek, Ersoy'un mezarının şifreli ve asansörlü olacağını, 1.5 milyon lira harcanacağını söyledi.

Bülent Ersoy'a 1.5 milyon liralık asansörlü ve şifreli mezar!
21 Haziran 2022 - 12:03


Şarkıcı Bülent Ersoy, geçen yıl vefat eden babası Fikret Erkoç’un mezarı başında “Dar değil mi? Eee ben ne olacağım? Ben standarta sığmam ki” demişti. Ersoy'un sözlerinin ardından menajeri Fevzi Siverek'den açıklama geldi.

Siverek, Bülent Ersoy'un mezarının şifreli ve asansörlü olacağını, yapımı için de 1.5 milyon lira harcanacağını belirtti. ‘Al Sana Haber'e bağlanan Fevzi Siverek şöyle konuştu:

“Normalde yaşayan bir insana mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Ama malumunuz Türkiye' de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy'un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Hanım çok kıymetli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya bir ricada bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler. Kendilerine hem kendi adıma hem de Bülent Hanım adına sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum”

“BÜLENT HANIM’IN MEZARINI ASANSÖRLÜ YAPACAĞIZ”
Siverek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bülent Hanım'a Zincirlikuyu'dan bir mezar yeri ayarlamışım. Ama hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım'ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansör de şifreli olacak. Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah gecinden versin tabii kimin ne zaman öleceği belli olmaz. Eğer benden önce hakkın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy’u gömmek istemem tabi benim 27 senelik hem dostum hem ailem. Bizden önce vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır.”

10 METRE DERİNLİKTE OLACAK
Mezarın maliyeti hakkında da konuşan Siverek, “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. 1.5 milyon lira tutar” dedi. Ersoy’a yapılan mezarın 10 metre derinlikte olacağı da öğrenildi.

 
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum