Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı"

AKP'li Bülent Arınç'ın geçtiğimiz yıl katıldığı bir televizyon programındaki "Soros o zaman baştacımızdı. Bir kısım insanların Sorosçu diye suçlanması yanlış. Kendimize saygımız olmalı" sözleri yeniden gündem oldu.

Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı"
26 Ekim 2021 - 11:31 - Güncelleme: 26 Ekim 2021 - 12:57

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu eski üyesi AKP'li Bülent Arınç'ın geçtiğimiz yıl TV5'de katıldığı bir programda George Soros hakkında söylediği sözler yeniden gündem oldu.

"SOROS BAŞTACIMIZDI"
Arınç, Soros'un kurucusu olduğu Açık Toplum Vakfı’nın 2002’deki Türkiye Danışma Kurulu Başkanı olan Nafiz Can Paker ile birçok görüşmeler yapıldığını söyledi. 

O dönemde ‘Paker’in araştırmalarını done olarak kullandıklarını’ belirten Arınç,  “Can Paker bana 5 defa gelmiştir, Soros o zaman baştacı ettiğimiz, şu an da baştacı olan yerlerde” dedi. Erdoğan’ın bu yöndeki eleştirilerine de değinen Arınç, “İnsanların ‘vay Sorosçu’ diye suçlanması yanlış. Kendimize saygımız olmalı. Mesela ben hükümetteyken yaptığımız her şeyi savunurum, bugün de savunurum. Neden? Çünkü bunu beraber yaptık; inanarak yaptık” dedi. 
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum