Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü için ilk aday Erhan Erkut oldu!

Melih Bulu'nun görevden alınmasıyla birlikte YÖK, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü için ilan açmıştı. Rektörlük için başvuracağını açıklayan ilk isim belli oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü için ilk aday Erhan Erkut oldu!
16 Temmuz 2021 - 14:02

Erdoğan'ın imzasıyla Melih Bulu, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınmıştı. Bulu'nun yerine ise Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci vekaleten rektörlüğe atanmıştı.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) rektörlük adaylığı için başvuru ilanı yayımladı. Başvurular 2 Ağustos'a kadar sürecek.

İLK REKTÖR ADAYI BELLİ OLDU
Rektörlik için başvuracağını açıklayan ilk isim  Prof. Dr. Erhan Erkut, oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Erkut, "Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğü için başvuru yapmaya karar verdim. Hem paydaşları kapsayan hem de liyakatı öne çıkaran bir seçim sistemini savunuyorum. Özgeçmişimin başvurular arasında olmasının süreci daha sağlıklı yapacağını düşünüyorum. Tüm adaylara başarılar" ifadelerini kullandı. 

ERHAN ERKUT KİMDİR?
1957 yılında doğan Erhan Erkut'un Türkiye, Kanada'da vatandaşlığı bulunmaktadır. Lisans derecesini 1980'de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden, doktorasını ise 1986'da Florida Üniversitesi'nden aldı.

1985-2005 yıllarında Alberta Üniversitesi İşletme Fakültesinde ders veren Prof. Erkut bu dönemde "INFORMS Teaching of Management Science Practice Award" ile "3M Teaching Fellowship" başta olmak üzere dokuz eğitim ödülü ile Canadian Operational Research Society tarafından verilmiş beş başarı ödülü aldı, ve 50'den fazla hakemli dergi makalesi yayınladı.

Eğitim ve araştırmanın yanında birçok endüstriyel projeyi de yöneten Prof. Erkut, Centre for Excellence in Operations adlı bir uygulamalı araştırma merkezi kurdu ve INFORMS Transactions in Education dergisinin kurucu editörlüğünü yaptı.


    YORUMLAR

    • 0 Yorum