Boğaziçi Üniversitesi'nde 3 dekan görevden alındı, Rektör Naci İnci'den açıklama!

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci, 3 dekanın görevden alınmasına ilişkin açıklama yaptı. İnci, "Disiplin suçları nedeniyle açılan soruşturmalar sonucu, YÖK tarafından görevden alındılar" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi'nde 3 dekan görevden alındı, Rektör Naci İnci'den açıklama!
20 Ocak 2022 - 16:07


Rektör atamalarına karşı yapılan protestolarla gündemde olan Boğaziçi Üniversitesi'nde, Fen Edebiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Özlem Berk Albachten, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanı Prof. Dr. Metin Ercan ve Eğitim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Yasemin Bayyurt görevden alınmıştı.

Rektör Naci İnci, görevden alınmalara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

3 dekanın, görevleri ile ilgili işledikleri disiplin suçları nedeniyle açılan soruşturmalar sonucu, YÖK tarafından görevden alındıklarını söyleyen İnci, yeni atamaların en kısa sürede yapılacağını ifade etti.

İnci, şu ifadelere yer verdi:
"Üniversitemizin Eğitim F., Fen Edebiyat F., İktisadi ve İdari Bilimler F. dekanları hakkında görevleri ile ilgili işledikleri disiplin suçları nedeniyle açılan soruşturmalar sonucu, YÖK görevde bulunan üç öğretim üyesinin dekanlık görevinden alınmasına karar vermiştir. Görevden alınan dekanların yerine görevlendirmeler en kısa sürede yapılacaktır. Boğaziçi Üniversitesi şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de akademik kalitesini özenle sürdürecek ve karar mekanizmalarının sağlıklı şekilde çalışması için gereğini yerine getirecektir." 


YORUMLAR

  • 0 Yorum