Biontech 12 yaş altı çocuklara yapılabilir mi? Uğur Şahin'den önemli açıklama

Koronavirüs salgınına karşı aşı geliştiren BiONTech'in kurucusu Uğur Şahin, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şahin, aşılar ve koronavirüsün geleceğine ilişkin konuştu.

Biontech 12 yaş altı çocuklara yapılabilir mi? Uğur Şahin'den önemli açıklama
08 Eylül 2021 - 15:19 - Güncelleme: 09 Eylül 2021 - 10:06
Koronavirüs aşısı BioNTech’i keşfeden bilim insanlarından biri Uğur Şahin, dün Almanya’da katıldığı bir etkinlikte koronavirüs aşısı ile ilgili verileri ve bilgileri paylaştı.

Sözcü'nün aktardığına göre, House of Pharma isimli kurumun etkinliğine katılan Dr. Şahin, 12 yaşın altındaki çocuklar için bir Covid-19 aşısı için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Şahin, BioNTech’in geliştirdiği ve Türkiye’de de kullanılan Comirnaty aşısının çocuklar için hazırlanan bir versiyonunun ilk verilerinin bu ayın sonunda kamuya duyurulacağının müjdesini verdi.

Dr. Şahin, "Şu an 12 yaşın altındaki çocuklar için onay alan bir Covid-19 aşısı yok. Fakat bu durum Ekim ayının sonunda değişebilir. 12 yaşın altındaki çocuklar için çalışmalar tamamlandı. Şu an verileri toparlıyoruz ve birkaç haftamız daha var" dedi.

Şahin, "BioNTech ve ABD’li partnerimiz Pfizer, verileri Eylül ayının sonunda ya da Ekim ayının ortasında denetleyici kurumlarla paylaşacak. Yetkililer genelde bu tür konularda birkaç hafta içinde geri dönüş yapıyor" dedi. Şahin, "Şu an araştırmalarımızda bir sürprizle karşılaşmadık" derken aşının bu yılın sonuna doğru kullanılabileceğini vurguladı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adam
    1 ay önce
    Bumuymuş müjdesi çekin o kirli eklerinizi insanlığın üzerinden yeter artık şimdide çocuklara mı başlayacaksınız neğüdüğü belirsiz sıvıları enjekte etmek için.