Binali Yıldırım: Türkiye'de güzel şeyler de oldu

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Olumsuz pompalanan haberler bu ülkeye haksızlıktır, hepimize haksızlıktır. Ülkemizde güzel şeyler oldu" dedi.

Binali Yıldırım: Türkiye'de güzel şeyler de oldu
08 Kasım 2021 - 18:14
İTÜ'de Denizcilik Fakültesi için yapılan laboratuvar ve yemekhane binasının açılışında konuşan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Ülkemiz artık dünyanın başa güreşen ülkeleri ile birlikte yol gidiyor. Bunu gençler özellikle görün. Olumsuz pompalanan haberler bu ülkeye haksızlıktır, hepimize haksızlıktır. Ülkemizde güzel şeyler oldu, olmaya da devam edecektir" dedi.

Binali Yıldırım, şu ifadeleri kullandı
"Şunu demek istiyorum. Yani ülkemiz artık dünyanın başa güreşen ülkeleri ile birlikte yol gidiyor. Bunu gençler özellikle görün. Olumsuz pompalanan haberler bu ülkeye haksızlıktır, hepimize haksızlıktır. Ülkemizde güzel şeyler oldu, olmaya da devam edecektir.

Yarım asırdır uğraştığımız sorunlarımız var. Nedir? Bölücü terör örgütü... Kaynaklarımızı tüketen bir sorun. Ha bu, bunların marifeti mi değil? Türkiye'yi paçasından tutup aşağı çekmek isteyen ve bölgede sesini kısmak isteyen süper emperyal güçlerin işidir. Ama onlara bu fırsatı vermeyeceğiz, vermiyoruz. Ve bugün artık sadece sınırlarımız içinde değil sınırlarımızın güneyinde de terör örgütüne hak ettiği cevabı veriyoruz ve halkımızın güvenliğini sağlıyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum