Binali Yıldırım'dan kendi adının verildiği bulvar hakkında: "Paris'te bile yok!"

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Sivas'ın Gölova ilçesinde açılışa katıldı. Kendi isimlerinin verildiği bulvar ve kütüphanenin açılışında konuşan Binali Yıldırım, "Şu anda açmakta olduğumuz bu bulvardan Paris'te bile yok" dedi.

Binali Yıldırım'dan kendi adının verildiği bulvar hakkında: "Paris'te bile yok!"
23 Temmuz 2021 - 09:12
AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Sivas'ın Gölova ilçesinde kendi isminin verildiği bulvar ve kütüphanenin açılışına katıldı. 'Gölova Binali Yıldırım Bulvarı’nın açılışında konuşan Yıldırım, "Şu anda açmakta olduğumuz bu bulvardan Paris'te bile yok" dedi.

Yıldırım, "Allah bu yolda kazasız, belasız seyahat etmeyi nasip etsin" diyerek, "Şu anda açmakta olduğumuz bu bulvardan Paris'te bile yok. İnsanımızın ne kadar önemli olduğunu, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışının asırlardan beri ne anlama geldiğini bu hizmetler bir bir gösteriyor. Bu güzel eser, burada yaşayan hemşerilerimize hizmet edecek, onların can güvenliği her şeyin önünde gelir. Rabbim bu yolda seyahat edenleri her türlü kazadan, beladan muhafaza etsin" ifadelerini kullandı.

Bulvar açılışının ardından ‘Gölova Öğretmen Semiha Yıldırım Semt Kütüphanesi'nin açılışında da konuşan Binali Yıldırım, kitabın çok önemli olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

“Kitap insanın insana olan sevgisini artırır. Kitap kavgaları azaltır. Nasıl midemizin nefsini doyurmak için gıdaya ihtiyacı varsa, beynimizin açlığını gidermek için de kitaba ihtiyacı var. Türkiye’de kayıtlı 34 bin kütüphane var, bu kütüphanelerin de 8 milyon kayıtlı üyesi var. Burada açtığımız kütüphane de okuma odaları, bilgisayarlar var. 5 bin tane de kitap var.

Gölova’nın köyleri ile birlikte nüfusundan fazla. Herkes bir kitap alsa bin 500 kitap artıyor. Sivas’ta da 28 kütüphanemiz var. Ancak daha önemlisi, bu Sivas’taki kütüphanelerimizin üye sayısı 90 bin. Kitap sayısı da 470 binin üzerinde. Bu ne demek, nüfusun 4’te 3’ü, yüzde 75’i kadar kitap var. Kütüphanelere üye sayısını nüfusa oranlarsak 6 kişiden 1 kişi kütüphaneye üye.

Bu ne demektir, Sivas için gurur verici bir şey demektir. Türkiye ortalamasının üzerinde. Demek ki Sivaslılar okumayı yazmayı seviyor. Çalışmayı da seviyor, akıl terini de, alın terini de seviyor.”

"ÇOK OKURSAK AZ KAVGA EDERİZ"
“Çok okursak az kavga ederiz” diyen Yıldırım, “Bunun için de okuyacağız. Çok okursak az kavga ederiz. Bir birimizi seveceğiz. Birbirimize destek olacağız. Zor zamanlarda, dar zamanlarda birbirimizin sesine kulak vereceğiz. Bir olacağız. İri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, ay yıldızlı bayrağımızın altında bu güzel yurdumuzda, huzurla, güvenle, yaşamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum