Binali Yıldırım'dan AKP teşkilatlarına sosyal medya uyarısı ve 2023-2024 yorumu

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 2023 seçimlerine ilişkin sosyal medyayı etkin kullanılmasının önemine dikkat çekti. Yıldırım, sosyal medyada yalanı ilk söyleyenin başarılı olduğunu ifade eden sözleri dikkat çekti.

Binali Yıldırım'dan AKP teşkilatlarına sosyal medya uyarısı ve 2023-2024 yorumu
09 Ocak 2022 - 23:18


AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Antalya'nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde gerçekleştirilen AK Parti Ankara İl Başkanlığı İstişare Kampı'nda konuştu:

YALAN SÖYLEYEN DAĞLAR AŞIYOR, DOĞRU SÖYLEYEN DÜZ YOLDA ŞAŞIYOR
2019 yerel seçiminde bir nebze dijital siyaset, sosyal ağlar üzerinde yapılan siyaset tecrübe edildi. Bu siyaset benzetme yapacak olursak delikli demir icat oldu, mertlik bozuldu. Sosyal ağlarda atış serbest. Söylediğiniz şeyin gerçek olmasının hiç önemi yok. Bu sosyal ağlarda, sanal alemlerde yapılan siyasette tamamen yalanı ilk önce söyleyen kazanıyor. Benzetme yapacak olursa yalanı söyleyen dağlar aşıyor, doğruyu söylemeye devam eden düz yolda şaşıyor.

SOSYAL AĞLARI BİZ DE ETKİN KULLANMALIYIZ
Sosyal ağlar, siyasi faaliyetlerde önemli. Zorluğumuz, biz ilkelere sahip partiyiz, hep doğruları söyleyen partiyiz, yapacaklarımızı söyleriz, yapamayacaklarımızın sözünü vermeyiz ama sosyal ağlarda böyle bir ilke yok. Delikli demir çıktı, mertlik bozuldu. Böyle bir sosyal ağı yok sayamayız. Sosyal ağlar bu seçimin en önemli belirleyicisidir. Burada bu ağları yasaklamakla falan olmaz. Aynı araçları daha etkin ve zamanı da ışık hızıyla kullanarak öne geçeceğiz. İlk söyleyen kazanıyor. Arkasından gelen aynı etkiyi sağlayamıyor. Gündemi oluşturmaktan bahsediyorum. Oluşturulan bir gündemin arkasına takılmaktan bahsetmiyorum. Bazı düşünürler yazarlar sosyal ağlar üzerinden yapılan kampanyaları 'yalanın siyaseti' diye tanımlıyorlar. Etkisi çok kısa sürüyor ama kalıcı etkisi de var.

KAFA KARIŞTIRAN 2023 YORUMU
2023 olmadan 2024 olmaz. O halde önce 2023'e hazırlanacağız. Belediye başkanlarımız, ilçelerimiz beldelerimiz köylerimiz mahallelerimiz bütün yoğunluğumuzu 2023'e ayıracağız. Çünkü 2023'ü halledersek 2024 daha kolay olur, 2023 olmazsa 2024 daha kolay olmuyor.

KARARSIZLARA DİKKAT ÇEKTİ
Kararsızlar da "İktidardan kopmadım ama iktidar partisinin gidişatına bakacağım" diyor. Bu mesajı iyi algılamamız lazım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum