Binali Yıldırım: "Coğrafya kaderimiz, 1.5 milyar din kardeşimizin sorumluluğu bize ait"

Memleketi Erzincan'da düzenlenen bayramlaşma programına katılan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Bu coğrafya bizim kaderimiz. 1.5 milyar din kardeşimizin sorumluluğu bize ait" dedi.

Binali Yıldırım: "Coğrafya kaderimiz, 1.5 milyar din kardeşimizin sorumluluğu bize ait"
04 Mayıs 2022 - 09:15


AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, memleketi Erzincan’da belediye tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Yıldırım, burada dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Türkiye'nin zorlu bir coğrafyada yer aldığını söyleyen Yıldırım, "Bu coğrafya bizim kaderimiz. Bu coğrafyada sadece 85 milyonun sorumluluğunu taşımıyoruz. Ayrıca Kafkaslar’da, Orta Doğu’da, Kuzey Afrika’da, Orta Asya’da ve Balkanlar’da yaşayan 1.5 milyar din kardeşimizin sorumluluğu da bize ait. Onun için bu topraklarda güçlü olmaktan başka çaremiz yok" dedi.

Yıldırım, şöyle devam etti:
Salgında, Ukrayna-Rusya savaşında, Orta Doğu’da, Libya’da, Yemen’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen istikrarsızlar nedeniyle insanlık büyük bedel ödüyor. İnsanlar memleketlerini, yerlerini yurtlarını terk etmek, başka yerlere göç etmek mecburiyetinde kalıyor. İşte bu şartlar altında bizim Türkiye’de bu sıkıntıların üstesinden gelmek üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkes elinden gelen gayreti gösteriyor.

Daha güzel günleri elbette beraber yaşamaya devam edeceğiz. Bunun için ihtiyacımız olan farklılıklarımızı zenginlik olarak göreceğiz ve birbirimize kenetleneceğiz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, ay yıldızlı bayrağımızın altında hür ve bağımsız olarak yaşamaya devam edeceğiz. 


YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Binalibüken
  1 hafta önce
  Yaptığın hırsızlıkları böyle mi affettireceksin Allah'a, bin ali in ali koçum ali hain ali
 • Lufti
  1 hafta önce
  Hayır Binali, bize ait değil.
 • Çocuklar ölmesin
  1 hafta önce
  Sokaklardaki başıboş köpek meselesini farkında mısınız.
 • köksal
  1 hafta önce
  altından kalkamayacağın yükün altına girersen sende yıkılırsın, üstündeki yük de.