BİM'deki fiyat oyunu sosyal medyanın gündeminde

Marketlerdeki fahiş fiyatlar tartışma konusu olurken, BİM'de yer alan bir üründeki kampanya tepkilere neden oldu. Ürünün kampanyalı hali ile düz hali arasındaki fark sosyal medya günden oldu. İşte detaylar...

BİM'deki fiyat oyunu sosyal medyanın gündeminde
10 Ekim 2021 - 14:14

BİM market zincirinde yer alan bir üründeki kampanya sosyal medyada tartışma yarattı. “İndirimli” diye sunulan ürünün gerçekte daha pahalı olduğu ortaya çıktı. 

“Denetle” adlı hesabın paylaştığı görüntülerde, BİM’deki ürünün 3’lü avantajlı pakette 35 Türk Lirası olurken, tekli ekonomik pakette 29 Türk Lirası'na düştüğü görüldü.

Sosyal medyada “Ambalaj fiyatları gıda fiyatlarını ne kadar etkiliyor sorusuna basit bir cevap niteliğinde olabilir. Aynı ürünün kg fiyatı 3’lü avantajlı pakette 35₺ olurken, tekli ekonomik pakette 29₺’ye düşüyor. Ürünleri alırken kg bazında fiyat etiketini kontrol etmeyi unutmayın” mesajı paylaşıldı.YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erkan Yazgan
    2 hafta önce
    Zaten gramaj oyunları sayesinde,ucuz imajı yaratilmak isteniyor.Nutella büyük boy bu markette 630 gr dır.Yerel marketlerde 750 gr dır.Gr bazinda fiyat araştirmasi yapıldığında fiyatlarinin diğer marketlere göre daha yüksek ya da aynı olduğu görülecektir.