Bill Gates'ten koronavirüs ölümleri ve bitiş tarihi hakkında açıklama

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, koronavirüs nedeniyle yaşanan ölümlerle ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Gates, koronavirüs ile ilgili tarih verdi. İşte detaylar...

Bill Gates'ten koronavirüs ölümleri ve bitiş tarihi hakkında açıklama
18 Kasım 2021 - 09:01

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Singapur’da düzenlenen Bloomberg New Economy Forum isimli panelde koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.

BİLL GATES TARİH VERDİ
Melinda&Bill Gates Vakfı’nın da kurucusu olan milyarder iş insanı, koronavirüse bağlı ölümlerin 2022’nin ortasında çok düşük seviyelere gerileyeceğini söyledi. Gates, “Gelecek yılın ortasında tehlikeli varyantların ortaya çıkacağını sanmıyorum. Covid-19 ölüm ve enfeksiyon oranlarının mevsimsel grip seviyesine 2022’nin ortasında ulaşacağımıza inanıyorum” ifadesini kullandı.

Sözcü'de yer alan habere göre hem hastalık yoluyla hem de aşı yoluyla bağışıklık sağlanmasının yanı sıra ilaçların da geliştirildiğini hatırlatan Gates, “Ölüm ve hastalık oranının çok düşeceğini tahmin ediyorum” yorumunu yaptı.

Tedarik sürecinin çözülmesinden sonra aşı ve ilaçların dağıtımı üzerine de düşünülmesi gerektiğini aktaran Gates, “Aşılar çok iyi haber ve tedarik süreci de büyük ölçüde gelecek yılın ortasına gelene kadar çözülecek. Dolayısıyla bundan sonra lojistik ve talep sorunlarını düşünmek gerekecek” dedi.

Gates, aşıya talebin nasıl olacağının ise henüz bilinmediğini aktarırken, “Dünya gelecekte yeni salgın tehditlerinin önüne geçmek için gribi de ortadan kaldırmalı” ifadesini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum