"Bilinçaltı uzmanı" Eylem Amine Altunkaynak'tan yeni açıklama: "Kanser hastalarını iyileştiriyorum!"

Kendisini "Kuantum ve bilinçaltı uzmanı" olarak tanıtan ve seminerler veren Eylem Amine Altunkaynak, yeni açıklamalarda bulundu. Altunkaynak, kanser hastalarını iyileştirdiğini iddia etti.

"Bilinçaltı uzmanı" Eylem Amine Altunkaynak'tan yeni açıklama: "Kanser hastalarını iyileştiriyorum!"
13 Nisan 2022 - 10:13


Instagram'da "gelisim_devam_ediyor" isimli hesap üzerinden paylaşım yapan ve eğitimleri için 57 bin TL'ye kadar ücret isteyen  Eylem Amine Altunkaynak, Yeni Şafak'a konuştu. 

Kendisini "Kuantum ve bilinçaltı uzmanı" olarak tanıtan Eylem Amine Altunkaynak, kanser hastalarını iyileştirdiğini iddia etti. Altunkaynak, "Vücuttaki bütün sıkıntıların sebebi duygusal bağlardır. Biz onların farkındalığını artırıyoruz ve şifalanma gerçekleşiyor" dedi.

YeniŞafak'ın haberine göre kişisel gelişim sertifikaları sahibi olduğunu belirten söyleyen Eylem Amine Altunkaynak, “Aldığım eğitimleri din ile bağdaştırarak kendi bilinçaltı eğitimlerimin patentini aldım. Ve bilinçaltı eğitimimde kişiye olayları okuma ve tekamül sanatını anlatıyorum. Yaşam döngüm de olayları okumamla da kendimi geliştirdim ve katılımcılara destek oldum” ifadelerini kullanıyor.

“LÜKS OTELİN AMACI SOSYAL MEDYADA 'KEŞFET'E DÜŞMEK"
Kendisinin nefis tezkiyesi yaptığını iddia eden Altunkaynak, “Lüks otelde nefis tezkiyesi nasıl oluyor” sorusuna şu karşılığı veriyor: “Ben normal hayatımda çok sade bir hayat yaşıyorum. Oradaki şaşaanın amacı, sosyal medyada ‘keşfet’e’ düşüp, daha çok insana ulaşmak...”

"SEMİNERE ARTIK ARABAYLA GİTMEYECEĞİM"
Eylem Amine Altunkaynak, lüks yaşantısını savunmak için öne sürdüğü bahanelerle şaşırttı. “Tek servetim olan arabayı da bugünden sonraki seminerlerimde kullanmayacağım. Çünkü amacını tamamladı. Birçok kişiye ulaştım. Aslında başka marka bir araç kullanıyordum” diyen Altunkaynak, “Bütün Türkiye, bütün dünya beni tanıdı” dedi.

Kazancını Afrika’daki bir ülkeye gönderdiğini söyleyen Altunkaynak, yardım gönderdiğini iddia ettiği Burkina Faso’nun adını doğru telaffuz edemedi.

KANSER HASTALARI İYİLEŞTİRİYORMUŞ
İnsanlara psikolojik olarak ‘şifalandırdığını’ öne süren Eylem Amine Altunkaynak, buna rağmen hiçbir psikoloji eğitimi almadığını, ancak kurslara gidip okumalar yaptığını belirtiyor. Kanser hastalarını iyileştirdiğini iddia eden Altunkaynak, “Bunu hangi yöntemle yapıyorsunuz? Tıp eğitimi almadığınız bu yöntemleri uygulamak riskli değil mi sorusuna ise şu karşılığı veriyor: “Vücuttaki bütün sıkıntıların sebebi duygusal bağlardır. Biz onların farkındalığını artırıyoruz ve şifalanma gerçekleşiyor.”

Eylem Amine Altunkaynak’ın eğitimine ‘Miraç’ ismi vermesi dikkat çekiyor. Miraç’ın “Peygamber’in Allah’ın huzuruna yükseltildiği” bir olay olduğunu hatırlatarak “Neden böyle bir isim kullanıyorsunuz? Kastınız ve vaadiniz ne?” sorusuna ilginç bir karşılık veriyor: “Miraç ismini kullanmamızın sebebi burada farkındalık oluşturuyoruz aslında rabıta denilen sistemi uyguluyoruz. Ben insanlara şunu diyorum beden kafesinizden çıkın, dışarıya doğru çıktığınızı hayal edin ve şimdi bir bakın bu bedene ait kimlikler duygular size mi ait. Miraç kişinin gelişim sürecini yüksek seviyeye çıkarması, tamamlanması demek.”


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Kiz 53
  1 ay önce
  Bedava iyileştiren neguzel müslüman dindar Allah yolunda kadinsin Ya işte kiliflara girmeye gerek yok ozaman Zaten bedava yapsaydı iyiliğine ve kendisine inanılırdı Hayal ürünü ticaret
 • Hakkı Demircioğlu
  1 ay önce
  Türkiye'de sakallar çok *** da çok ????????????????????????????????????