Bilim Kurulu üyesinden alkol satış yasağına tepki!

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, tam kapanma dönemi boyunca alkol satışının yasaklanmasına sert tepki gösterdi. Yavuz, "Hiçbir akılcı tarafı olmayan nasıl bir uygulamadır anlamış değilim. Gerçekten hayretler içerisindeyim. Çok yersiz" ifadelerini kullandı.

Bilim Kurulu üyesinden alkol satış yasağına tepki!
28 Nisan 2021 - 09:15

18 gün boyunca sürecek sokağa çıkma yasağı boyunca alkol satışı yasaklandı. Bu karar halk tarafından büyük tepki çekerken Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz da sert sözlerle eleştirdi. 

"HİÇBİR AKILCI TARAFI OLMAYAN..."
Yavuz, Habertürk canlı yayınında, alkol satışının yasaklanmasına, "Tüm eleştirilere katılıyorum. Hiçbir akılcı tarafı olmayan nasıl bir uygulamadır anlamış değilim" sözleriyle tepki gösterdi. Yavuz, "Bizim amacımız kalabalıkları azaltmak. Kapalı ortamları azaltmak. Barlar, restoranalar kapalı. Bu ortamlarda alkol içilirse sıkıntı olabilir. İnsanların evinde alkol almasında ne sakınca var? Hiçbir şekilde anlamış değilim" ifadelerini kullandı.

"HAYRETLER İÇERİSİNDEYİM, ÇOK YERSİZ"
Alkol yasağı kararının, salgını önlemek adına alınmasının hiçbir akılcı açıklaması olmadığını vurgulayan Yavuz, "Şöyle bir şey var, ağızın bu tarz dezanfektanlarla, klorheksidin olur, alkol olur; bunlarla çalkalanmasının virüs yükünü azalttığı söyleniyor. Siz kalkıp neye dayanarak böyle bir şey yapabiliyorsunuz? Gerçekten hayretler içerisindeyim. Çok yersiz. Bu inanılmaz bir şey. Ben olsam böyle bir uygulamadan hemen dönerim" diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum