Bilecik Üniversitesi'nde burs duyurusu: "Suriyeli öğrencilerimizin dikkatine"

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Suriyeli öğrencileri için burs duyurusu yayınladı. Üniversite, "2021-2022 akademik yılı itibariyle kayıt yaptıran Suriye uyruklu öğrencilere dönemlik nakdi destek sağlanacağını" açıkladı.

Bilecik Üniversitesi'nde burs duyurusu: "Suriyeli öğrencilerimizin dikkatine"
23 Mart 2022 - 16:44


Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, resmi internet sitesi üzerinden dikkat çeken bir uyarı yayınladı.

Üniversite, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin aldığı ortak karar doğrultusunda Suriyeli öğrencilere nakdi destek verileceğini duyurdu.

Duyuruda "2021-2022 akademik yılı itibariyle kayıt yaptıran Suriye uyruklu öğrencilere dönemlik nakdi destek sağlanacağını bildirmiştir." denildi.

Üniversite'nin sitesinden yayınlanan duyuru şu şekilde:
"Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı aşağıdaki ilgili yazıyla 2022 yılında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile ortak olarak ”Yükseköğrenim Yardım Programı” yürütülmesine karar verildiğini bu kapsamda 2021-2022 akademik yılı itibariyle kayıt yaptıran Suriye uyruklu öğrencilere dönemlik nakdi destek sağlanacağını bildirmiştir.

İlgili Yazı:
Başkanlığımızca koordine edilen ve ülkemizin uluslararası öğrencilere yönelik yükseköğretim düzeyinde verilen kamu kaynaklı burs programlarının genel adı olan Türkiye Bursları Programı çerçevesinde, doğrudan ülkemiz tarafından finanse edilen burs programlarının yanı sıra çeşitli ulusal/uluslararası kuruluşlar ile gerçekleştirilen protokoller çerçevesinde yürütülen ortak burs programları da yer almaktadır. Bu kapsamda, 2022 yılında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile ortak olarak “Yükseköğrenim Yardım Programı” yürütülmesi kararlaştırılmıştır. 30 Mart 2022 tarihine kadar başvuru yapılabilecek program kapsamında, 2021-2022 akademik yılı itibariyle üniversitelere kayıt yaptıran Suriye uyruklu öğrencilere dönemlik nakdi destek sağlanacaktır."


YORUMLAR

  • 0 Yorum