Bild'den Erdoğan'ı kızdıracak yorum: Artık her şey mümkün

Almanya'nın en çok satan gazetesi Bild, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında dikkat çeken bir habere imza attı. Erdoğan’ın 10 büyükelçiye yönelik çıkışını manşetine taşıyan gazete, "Erdoğan’ın sert çıkışı sırasında TL, dolar karşısında düşüşteydi. Artık kendini kaybediyor ve bu yönetimle her şey olabilir diye endişe içindeyiz“ yorumunu yaptı.

Bild'den Erdoğan'ı kızdıracak yorum: Artık her şey mümkün
23 Ekim 2021 - 10:31

Almanya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden birisi olan Bild, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aralarında Almanya Büyükelçisi'nin de bulunduğu 10 büyükelçiye tepki göstermesini manşetine taşıdı.

Haberde "Erdoğan'ın büyükelçilere sert çıkışı: Siz kimsiniz?" başlığını kullanan Bild, Erdoğan için "Otoriter davranışlarıyla öne çıkıyor. İnsan hakları konusunda titiz olmadığı zaten biliniyor. Muhalefete, eleştirmenlere karşı alaycı davranıyor. Kadın hakları ve hukukun üstünlüğü onun için çok da önemli değil" ifadelerini kullandı.

Sözcü'nün aktardığı habere göre; Bild, Türk Lirası'nın serbest düşüşte olduğunun altını çizdi.  Gazetenin Yayın Yönetmeni Yardımcısı Paul Ronzheimer da konuyla ilgili olarak kısa bir video yayınladı. Gelişmeleri "büyük bir endişeyle" izlediklerini anlatan Ronzheimer, "Erdoğan tamamen kendini kaybediyor. Umarım bizi endişelendirecek gelişmeler olmaz. Türkiye'de bu yönetimle artık her şey mümkün görünüyor" diye konuştu.

İşte Bild'in manşeti:


YORUMLAR

  • 0 Yorum