Beşar Esad'dan 11 yıl sonra bir ilk: BAE'yi ziyaret etti

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, 11 yıl aradan sonra Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ziyaret gerçekleştirdi. Esad, Başkan Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri El Maktum ile görüştü.

Beşar Esad'dan 11 yıl sonra bir ilk: BAE'yi ziyaret etti
19 Mart 2022 - 09:11 - Güncelleme: 19 Mart 2022 - 09:16


Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, resmi temaslarda bulunmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret etti. Esad'ın ziyaretine ilişkin Suriye tarafından yapılan açıklamada “iki kardeş halkın birbirine olan özlemi” vurgulandı.

Beşar Esad'ın BAE ziyaretine ilişkin Suriye tarafından yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:
“Cumhurbaşkanı Esad'ı Al-Shati Sarayı'nda kabul eden Şeyh Muhammed bin Zayed, bu ziyaretin iki ülke arasında çeşitli konularda istişare ve kardeşlik koordinasyonunun sürdürülmesi yönündeki ortak kaygı çerçevesinde gerçekleştiğini belirterek, Suriye'nin temel bir dayanak olduğunu vurguladı. Arap güvenliğinin ve dolayısıyla BAE'nin pozisyonu, Suriye topraklarının birliğine ve istikrarına verdiği destekte tutarlıdır, Suriye topraklarında yasadışı olarak bulunan tüm yabancı güçlerin geri çekilmesi gereği vurgulandı ve BAE'nin Suriye ile işbirliğini geliştirme konusundaki istekliliğini dile getirdi.”Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz aylarda BAE'yi ziyaret etmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum