Beren Saat'ten Sezen Aksu'ya destek, Erdoğan'ın sözlerine tepki!

Oyuncu Beren Saat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sezen Aksu için "Gerekirse dilini kopartırız" sözlerine sosyal medyadan yanıt verdi. Saat, "Ben siyaset kadar edebiyat sevdalısı olduğunu düşünürdüm bugüne kadar" dedi.

Beren Saat'ten Sezen Aksu'ya destek, Erdoğan'ın sözlerine tepki!
23 Ocak 2022 - 09:27 - Güncelleme: 23 Ocak 2022 - 11:16


Şarkıcı Sezen Aksu, "Şahane Bir Şey Yaşamak" şarkısındaki "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri nedeniyle hedef gösterilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Gerekirse dilini kopartırız" sözleri ise gündeme bomba gibi düştü.

Cuma namazı sonrası konuşan Erdoğan, "Hazreti Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir" dedi.

BEREN SAAT'TEN SEZEN AKSU YANITI GELDİ
Oyuncu Beren Saat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Dilini kopartırız" sözlerine tepki gösterdi. Sezen Aksu'ya destek veren Saat, Erdoğan için "Ben siyaset kadar edebiyat sevdalısı olduğunu düşünürdüm bugüne kadar" dedi.

Saat, şu ifadeleri kullandı:
"Halkla şiirler okuyup, şarkılar söyleyerek, duygusal köprü kurarak seçilen Erdoğan'ın bugün "dilini koparırız" demesine inanmak istemiyorum. Hatırla Sevgili dizisinde oynadığımızda hepimiz çokgençtik ve o dizide Recep Tayyip Erdoğan adlı genç iyi şiir okumasıyla öne çıkan bölümlük karakterdi hikayemizde. Ben siyaset kadar edebiyat sevdalısı olduğunu düşünürdüm bugüne kadar. Canımız Sezen Aksu'yu susturmanın hepimizin ezbere eşlik edeceği yüzlerce şarkısını, sonraki kuşaklara aktarmamıza engel olmayacağını çok iyi bildiğini tahmin ediyorum. Seni seviyoruz Sezen."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum