'Berat Albayrak yeni kabinede yer alacak' iddiası

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında bakanlıktan istifa eden Berat Albayrak'ın yeni kabinede yer alacağı iddiası siyaset kulislerini hareketlendirdi. Albayrak'ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ya da Enerji Bakanlığı görevine getirileceği iddia edildi.

'Berat Albayrak yeni kabinede yer alacak' iddiası
27 Mart 2021 - 13:38

Kasım 2020'de Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak ile ilgili Milli Görüş’ün yayın organı TV5 kanalında dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Albayrak'ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ya da Enerji Bakanlığı görevine getirileceği ifade edildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden Instagram hesabından paylaşım yaparak istifa eden ve o günden bu yana nerede olduğu bilinmeyen Berat Albayrak'ın dönüş yapacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.  TV5'te yayınlanan 'Ekonomi ve Ötesi' programında konuşan ekonomist İbrahim Kahveci, Berat Albayrak için yeni kabinede yeni bir bakanlık düşünüldüğünü dile getirdi. 

Kahveci yaptığı açıklamada, “Berat Albayrak'ın ağırlığı piyasaya çöküyor. Sayın Albayrak'a muhtemelen bir yer bakılıyor. En ideal gözüken yer Enerji Bakanlığı” ifadelerini kullandı. 

Öte yandan gece yarısı kulislerde Albayrak'ın Cumhurbaşkanlığı yardımcılğına getirildiği iddiası ortaya atıldı. Albayrak'ın kabinedeki yeni görevinin sabaha karşı açıklanacağı, canlı yayın için iktidar partisine yakın yayın politikası izleyen TV kanallarnının muhabir ve kameramanlarının bekletildiği iddia edildi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum