Berat Albayrak'ın güdümündeki Sabah, Erdoğan'ın danışmanlarını hedef aldı!

Berat Albayrak'ın güdümündeki Sabah gazetesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlarına göndermeli bir yazı yayımlandı. Sabah yazarı Dilek Güngör, Erdoğan'ın danışmanlarına ve vekillere "Emin olun, bazen susmak iyidir. Az konuşan kınanmaz" diyerek çıkıştı.

Berat Albayrak'ın güdümündeki Sabah, Erdoğan'ın danışmanlarını hedef aldı!
31 Mart 2021 - 12:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın ağabeyi Serhat Albayrak tarafından yönetilen Sabah gazetesinde bugün yayınlanan bir yazı dikkat çekti. Sabah'ta yazan Dilek Güngör, Erdoğan'ın danışmanlarına ve vekillere "Emin olun, bazen susmak iyidir. Az konuşan kınanmaz" diyerek çıkıştı.

ART ARDA CANLI YAYINLARA ÇIKMIŞLARDI
Merkez Bankası'nın başındaki Naci Ağbal'ın, Erdoğan'ın kararıyla görevden alınmasının ardından, Cumhurbaşkanı Danışmanları Yiğit Bulut ve Cemil Ertem, art arda televizyon kanallarında canlı yayına katılarak ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunmuşlardı. Güngör'ü, yazısını bu yayınların ardından kaleme alması dikkat çekti.

"AĞZI OLAN KONUŞMASIN"
Dilek Güngör'ün "Ağzı olan konuşmasın" başlıklı yazısındaki ilgili bölüm şöyle;

"Nasıl oldu, ne için oldu, hangi amaçla oldu, bilmiyorum. Ama pek de iyi olduğu söylenemez.

Ne mi geveliyorum.

Son günlerde hangi TV’yi açsam, hangi ekonomi kanalına baksam, hangi ajansı tarasam önüme bir danışmanın ya da filanca kurulun üyesinin açıklaması düşüyor. Onlara bir de milletvekilleri eklenince, başıboşluk görüntüsü alıp başını gidiyor.

İsim isim saymaya gerek yok.

Danışmanlar da kurulların üyeleri de vekiller de Merkez Bankası’nın faiz politikasından girip, rezervlerden çıkıyorlar. Tabii, o kadar çok konuşunca kimi zaman bir denilen diğerini tutmayabiliyor!

Belki kötü niyetli değiller. Kendilerince bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Fakat ekonomi belirsizliği de sevmez, bu dağınıklık izlenimini de… Zira, her kafadan ses çıkması piyasanın ateşini söndürmediği gibi daha da tepki çekiyor hatta kafa karıştırıyor. Üstelik, ekonomide yaratılmaya çalışılan belirsizliği giderecek muhataplar belli… Bırakalım, Merkez Bankası Başkanlığı’na yeni atanan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ya da Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan gerekli açıklamaları yapsın.

Emin olun, bazen susmak iyidir.

Az konuşan kınanmaz!"


YORUMLAR

  • 0 Yorum