Bella Hadid'den İsrail'in Kudüs'e yönelik saldırılarına tepki!

Ünlü manken Bella Hadid, İsrail'in Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırılarına, Amerikalılara seslenerek tepki gösterdi.

Bella Hadid'den İsrail'in Kudüs'e yönelik saldırılarına tepki!
09 Mayıs 2021 - 11:01
Filistin asıllı Amerikalı model Bella Hadid, sosyal medya hesabından, İsrail’in Kudüs’te yaptığı saldırılara yönelik bir paylaşım yaptı. Mescid-i Aksa’da yaşananlara ithafen yaptığı paylaşımda, Amerikalılara seslenen Hadid, “Eğer Amerikalıysanız bilin ki ödediğiniz vergilerin bu yaşananlarda payı var! İsrail'e her yıl 3.8 milyar dolar ödüyoruz. Bunu biliyor muydunuz?" ifadelerini kullandı.

Mescid-i Aksa'da namaz sırasındaki saldırı görüntülerini paylaşan Hadid, "Bu görüntü benim midemi bulandırıyor. Hem de Ramazan ayında namaz esnasında. İzlemesi çok zor. Allah'ım lütfen onları koru." yorumunu yaptı.

Hadid, bu paylaşımları 41 milyon takipçili Instagram hesabından yaptı.

FİLİSTİNLİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ 
Aslen Filistin asıllı olan ünlü model, Filistin’in yanında olduğunu belirterek şu sözleri söyledi: 

“Nasıl hissettiğimi kelimelere dökmek oldukça zor. Soydaşlarımın acısını hissediyorum. Güvende olmayan ve korkan Filistinli kardeşlerim için ağlıyorum. Bu artık durmalı! Böyle bir şeye yer yok! Özellikle 2021'de! Filistinli olmaktan gurur duyuyoruz ve her zaman Filistin'in yanındayız! Babamız 1948'de orada doğduğundan beri bu böyle. Sonsuza kadar Filistin!"

Hadid ailesinden, Gigi Hadid’in babası Mohamed Hadid de Filistin için paylaşımda bulundu. 

Mohamed Hadid ise paylaşımında;  "İnsanlığın menfaati için baskı görenleri kurtarmalı ve korumalıyız. Bu neyin doğru veya yanlış olduğu değil. Yaşananlar tamamen yanlış ve kimsenin umurunda değil? #sheikhjarrah hepimiz ağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum