BDDK'ya başvuru yapıldı: Yeni banka kuruluyor!

Haziran ayında halka arzı yapılan Ünlü Yatırım Holding, yatırım bankası kuruyor. Holding, 20 Eylül 2021'de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) başvuru yaptı.

BDDK'ya başvuru yapıldı: Yeni banka kuruluyor!
21 Eylül 2021 - 09:22

Ünlü Yatırım Holding 300 milyon lira sermayeli yatırım bankası kurmak için 20 Eylül 2021'de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) başvuruda bulundu. Şirket açıklamayı akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptı.

Bu yılki halka arzından sonraki iki yıl içinde yatırım bankası kurmak istediğini daha önce açıklayan Ünlü Yatırım Holding, Haziran ayında işlemler için danışmanlık vermesi için PwC ile anlaşmıştı.

1996’DA KURULMUŞTU
Şirket, Türkiye piyasalarına yatırım yapacak yabancı yatırımcılara danışmanlık hizmeti sunmak üzere, İstanbul’da, 1996’da Dundas Ünlü & Co olarak kurulmuştu.

Dundas ÜNLÜ & Co, 2002’de Işıklar Menkul'u satın alarak kurumsal finansman faaliyetlerini yatırım hizmetlerinin diğer alanlarını da kapsayacak şekilde genişletmişti. 2012-2013 yıllarında ÜNLÜ & Co marka adı ile yenilenen şirket, yatırım bankası olma yolunda bilanço genişlemesi, yeni fonların kurulması ve MENA bölgesine açılma gibi adımlar atmış; bölgesel genişlemeye ilk adım olarak Ortadoğu ve Kuzey Afrika yatırımlarına odaklı hizmet veren MENA Finans’ı kurmuştu.

Bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan ÜNLÜ & Co, 300'den fazla çalışanı ile yerli ve yabancı yatırımcılara, hizmet sunuyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum