Başkent'te sağanak etkili oldu, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi

Ankara'da şiddetli yağış sonrası yollar göle döndü, ev ve iş yerlerini su bastı. Yenimahalle ilçesinde suların içinde kalan dolmuştaki yolcular kepçeyle kurtarıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) sağanak yağışla ilgili yürütülen çalışmalar hakkında açıklama yaptı.

Başkent'te sağanak etkili oldu, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi
07 Haziran 2022 - 15:57


Başkent Ankara'da bugün öğle saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli yağış hayatı felç etti.

Cadde ve yollar göle döndü, bazı ev ve işyerlerini su bastı. Yenimahalle'de göle dönen yolda kalan minibüsteki yolcular kepçeyle kurtarıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kentte etkisini gösteren sağanak yağışla ilgili yürütülen çalışmalar hakkında açıklama yaptı.

ABB açıklaması şöyle:
"Ankara’da bugün 38.6 kilogram seviyesine kadar yükselen ve aniden bastıran kuvvetli sağanak yağış sonucunda Büyükşehir Belediyemize şu ana kadar 401 ihbar ulaşmış olup tüm ihbarlara derhal müdahale edilmiştir. Altgeçitlerde ise bazı yayınların aksine hiçbir sorun yaşanmamıştır.

ABB, 1132 araç ve 2322 personelden oluşan ekibiyle sahada teyakkuz halinde olup yağışın olumsuz etkilerini en aza indirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Yağış etkisi bildirimleri için Başkent 153 çağrı merkezimiz de tam kapasite ile hizmet vermektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum